این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :


لاک ناخن ، بخش مهمی از آرایش شما

لاک ناخن ، بخش مهمی از آرایش شما


زمان تقریبی مطالعه 5دقیقه
شاید لاک جزئی ترین بخش آرایش است ، اما باید بدانیم که همین جزء کوچک بسیار مهم است ، زیبایی دست ها خود در نظر کسانی که ما را می بینند بسیار مهم است . اینکه دستان شما ظرافت خود را به بهترین شکل نشان دهد و جلب توجه کند نکته با اهمیتی است . 
 
در این میان انتخاب رنگ لاک برای خرید و همچنین انتخاب رنگ برای استفاده از مموعه لاک هایی که دارید به نکات و آیتم هایی بستگی دارد ، 
 رنگ و مدل لباس، رنگ پوست شما و شاید شکل ظاهری دست ها و انگشتانتان در این انتخاب موثر است. اینکه بخواهید دستانتان چه شکلی نشان داده شود تا جذابیت و جلوه داشته باشد در این انتخاب ها می توانید به هدف خود برسید . 
 
در این مطلب سعی داریم آیتم هایی که برای انتخاب رنگ لاک مهم است را بررسی کنیم . 
 
1 _ رنگ پوست و لاک انتخابی
 
به تجربه و تظر متخصان میک آپ و آرایش یکی از نکات مهم هنگام انتخاب رنگ لاک ناخن ، رنگ پوست شماست. در این باره اصول و نکات ساده ای برای انتخاب رنگ لاک با توجه به رنگ پوست فرد وجود دارد. از برخی از این نکات می توان به این نکات دقت کرد :  پوست های روشن همیشه با با رنگ‌های تیره یا گرم ظاهر شیک تر و زیبایی تری پیدا می‌کنند، بخصوص اگر رنگ هایی که پایه ی آبی استفاده شوند . پوست های با رنگ معمولی، ترکیب های مختلف رنگ قرمز تیره ترکیب خوبی پیدا می‌کنند، این در حالی است که پوست های تیره، می توان گفت با هر رنگی هماهنگی و هارمونی مناسبی. دارند . 
 
2 _ رابطه اکسسوری ها با رنگ لاک
این نکته کمی نیازمند مهارت و سلیقه ی بیشتری است. نظر برخی از میکاپ آرتیست ها این است که رنگ لاک ناخن شما  نباید با اکسسوری های شما هماهنگ باشد، در صورتی که برخی دیگر نظر مشابهی ندارند! (منظور از اکسسوری و زیورآلات، مجموعه ی لباس و لوازم همراه شما مانند عینک آفتابی ، کیف ، ساعت مچی است که رنگ های آنها را همواره باهم ست می کنید) شاید معمول ترین نظر این باشد که ، زمانی که رنگ لاک ناخن خود را بر اساس ترکیب رنگی لباس و جواهراتتان انتخاب کرده اید، به شکلی ناخودآگاه این انتخاب را انجام دهید. در انتخاب یک رنگ مکمل، اما نه لزوما همان رنگ زیاد وسواس به خرج ندهید. حتی اگر عاشق رنگ خاصی هستید و سعی می کنید آنرا در تاپ، دامن و کفش به کار ببرید، برای ناخن هایتان هم می‌توانید از همین رنگ انتخاب کنید.
 
3 _ آرایش و میک آپ شما 
در آرایش خود باید توازن در انتخاب ترکیب رنگی را مورد توجه قرار دهید . بهترین ایده ای که برای انتخاب رنگ لاک ناخن با توجه به ترکیب رنگی آرایش شما است، انتخاب یک رنگ مکمل است. تقریبا زیاد مناسب نیست که همه بخش اجزای صورت تان یک رنگ باشد، چرا که کمی بی‌رنگ و غیر جذاب و بی روح به نظر می رسید. البته یک استثنا وجود دارد و آن زمانی است که رنگ رژ لب و لاک ناخنتان باهم یکی باشد خیلی جلب توجه خواهید کرد.
 
4 _ رنگ مد روز چیست ؟
یکی از آیتم های مهم برای انتخاب رنگ در شرایطی که نمی دانید واقعا چه رنگی را انتخاب کنید ، این است که بدانیم چه رنگی در حال حاضر مد روز است؟ شاید دیگر مهم نیست پوست شما چه رنگی است، بالاخره در طیف رنگی که در حال حاضر مد شده، رنگی پیدا خواهد شد که به پوست شما هم بیاید. رنگ‌های بنفش، آبی، صورتی، مرجانی و حتی مشکی در مدل های مات و براق نیز موجودند و تقریبا با هر سبک پوستی هماهنگی دارند . 
 
 5  _ مناسبت استفاده از رنگ لاک ناخن
اگر بخاطر دل خودتان می‌خواهید لاک بزنید، راحت باشید!
لاک های رنگارنگ و حتی طرح های بامزه استفاده کنید
در غیر اینصورت زمانی که  رنگ مناسب برای ناخن های خود انتخاب می کنید، باید روز یا مناسبتی که در آن هستیم را نیز در نظر داشته باشید. شرایط و اتفاقهایی که قرار است در آن روز بیفتد را در نظر بگیرید . اگر قرار است به سر کار می روید یا در جلسه ای کاری حضور دارید که رسمی یا نیمه رسمی است، رنگ‌های خنثی را انتخاب کنید. اما اگر قرار است شبی را با دوستان باشید، می توانید جسورتر هم  باشید! قرمز رنگی عالی به نظر می رسد، اما هر کاری که می کنید، سعی کنید آنرا تیره نگاه داشته یا به تناسب رنگ جواهرات فلزی خود رنگ مناسبی را انتخاب کنید.
 
6 _ درچه فصلی هستیم ؟ 
فصل نیز نکته مهمی برای انتخاب رنگ مناسب ناخن است. در زمستان، رنگ‌های تیره تر حس بهتری دارد و در بهار می توان گفت تقریبا محدودیتی وجود ندارد، و بهتر است که به موارد دیگر دقت کنید. تابستان زمان خوبی برای رنگ‌های هات است، رنگ‌های روشن و جسورانه و لاک های نئونی. برای پاییز هم، برنزی، طلایی، قرمز، حنایی و برخی از رنگ‌های خنثی با شکوه جلوه می کنند.
 
7 _ نباید های رنگ ناخن
در انتخاب بهتر رنگ لاک ناخن، باید مراقب باشید که از چه نکاتی هم دوری کنید.  اگر پوست شما خیلی روشن است بهتر است از رنگ‌های خیلی تیره استفاده کنید، اگر نه دست‌های شما سرد و بی روح به نظر می رسند. اگر ناخن های شما فرم مربعی دارد، از رنگ‌های خیلی روشن اجتناب کنید. این باید و نباید ها را معمولا با سعی و خطا کشف خواهید کرد، بعضی وقت‌ها باید چیزی را امتحان کنید تا متوجه شوید به شخص شما می‌آید یا نه.
 
 

این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :