این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :


ماسک خاک رس و رنگهای مختلف آن

ماسک خاک رس و رنگهای مختلف آن


زمان تقریبی مطالعه 5دقیقه

پاک کردن، شفا، تسکین دهنده، تمیز کردن، آبرسانی  و ... استفاده از ماسک خاک رس به زیبایی و سلامت چهره ما کمک می کند. اما کدام نوع و با چه افزودنی هایی برای مراقبت ویژه پوست مناسب است ؟ در این مطلب تلاش کردیم تا رنگ های ماسک های خاک رسی که توسط برند های مختلف ارائه می شود را بررسی کنیم :

ماسک خاک رس سفید برای پوست خشک

خاک رس کائولن مناسب برای پوست های خشک است ،  این خاک در واقع خاکی است که توسط آب باران یا جریان های آبی "شسته"، شده که در آن اثرات فلزات غنی وجود دارد به همین دلیل دارای ویژگی های تقویت کننده است. تقویت کننده به معنی دریافت عناصر مفید معدنی برای پوست است ، این نوع خاک رس با بازسازی پوست کم می کند که پوستی سالم تر و تمیزتر داشته باشیم .

 

ماسک خاک رس سبز برای ترکیب کردن با پوست چرب

این خاک رس برای پوست های چرب است و به طور سنتی محبوب ترین در ماسک های خاک رس فرانسه است، این ترکیب برای پوست های چرب توصیه می شود که آن را جذب کرده و چربی پوست را تنظیم می کند ، در واقع جوش هایی که از اشباع چربی در نقاطی از پوست نمایان می شود را از ریشه درمان می کند ،  همچنین می تواند در نقاطی از پوست مورد استفاده قرار گیرد تا آن نقاط را خشک کند. یعنی شما می توانید آنرا به شکل ناحیه از صورت استفاده کنید . جایی که بیشتر احساس می کنید چرب تر از نقاط دیگر است .

 

ماسک خاک رس زرد و خاصیت جوانسازی

وجود منگنز در خاکستر زرد، یک اثر بازسازی کننده قوی دارد ، بازسازیی که به شکلی قوی صورت می گیرد ، جوانسازی و بهبود کیفیت پوست خصوصیت بارز این ماسک است ،  در واقع ماسکی  ضد چین و چروک طبیعی وغنی از مواد معدنی است و باعث تولید آهن و کلاژن می شود که باعث افزایش اکسیژن سلولی و بهبود پوست می شود.

 

ماسک خاک رس قرمز و آرامش بخشی برای پوست

ماسک خاک رس قرمز دارای خواص آرام بخش و سم زدایی استبیشتر برای پوست های خشک مورد استفاده قرار می گیرد این ماسک حاوی مقدار بسیار غنی از oligoelements و آهن است، گردش خون را در پوست افزایش می دهد و جلوه ای خاص را با استفاده از شاداب بودن پوست به شما می دهد ،  این ماسک رس بسیار عالی برای پوست هایی است که در معرض عوامل محیطی محل کار است .

 

ماسک خاک رس پینک (صورتی) برای پوست حساس

صورتی ترکیبی از 3/4 ماسک سفید و 1/4 ماسک قرمز خاک رس است و ایده آل برای پوست حساس است. خواصی نرم کننده دارد و وظیفه اش مراقبت از پوست های غیرطبیعی و حساس است که مستعد قرمزی و یا لکه های قرمز هستند ، است.در واقع اگر به دنبال یک ماسک مناسب هستید که پاک کننده قوی برای پوستی ظریف است به نظر این گزینه بسیار مناسب است ، در واقع این ماسک بدون تحریک پوست، به مراقبت و تقویت آن می پردازد . قطعا نتایج آن در زمانی بیشتر از ماسک های دیگر نمایان می شود .

 

ماسک خاک رس بنفش برای پوست شکننده

پوست های شکننده ، همان پوست هایی است که نه چرب هستند و نه خشک ، کاملا جزیره ای هستند . ماسک بنفش خاک رس ترکیبی از چندین رس طبیعی است که با عناصری مثل سیلیکون و نمک معدنی غنی شده است  خواص آن شبیه به ماسک خاک رس سفید است، و آن را به خصوص برای پوست شکننده و ظریف استفاده می کنند . پوست هایی که التهاب دارند و سریع واکنش می دهند یا دورنگ هستند گزینه هایی هستند که توصیه می شود از این ماسک استفاده کنند .

 

اما چطور خاک رس روی پوست اثر می گذارد ؟ و چرا خاک رس برای پوست مفید است؟

 

از ابتدای خلقت این ماده  برای بهبود، زیبایی و پاک کردن پوست استفاده شده است. خاک رس طبیعی، ارزان است و بسیار موثر، از این ماده ای در بسیاری از محصولات آرایشی استفاده می شود به همین دلیل  است که خاک رس خود به تنهایی اثرات قوی بر پوست دارد ، چون شاید بتوان گفت در بسیاری از مواد آرایشی وبهداشتی استفاده می شود .

خاک رس خاکی است که از تجزیه سنگ های رسوبی تشکیل شده است. 100٪ طبیعی، با مواد معدنی (سیلیس، آهن، منیزیم) علاوه بر خواص ارگانیک، رس استفاده از آن یک انتخاب "هوشمندانه" است، زیرا مواد تشکیل دهنده آن هنگام غلیظ شدن فعال می شوند و این یعنی به شکلی طبیعی بر نواقص پوست تحت درمان تمرکز می کنند. خلاص شدن از ناخالصی هایی که به دلیل استفاده از مواد مختلف و تغذیه و همچنین عوامل محیطی که بر پوست اثر گذاشته یکی از اصلی ترین کارهایی است که خاک رس انجام می دهد ، سم زدایی برای متعادل کردن وضعیت پوست، از بین بردن لکه های رنگی پوست ، درمان، پاک سازی ، کمک به ترمیم پوست های آسیب دیده خاک رس بهترین انتخاب است .

برای  انواع ناراحتی های مختلف پوست انواع خاک رس وجود دارد و هرکدام می توانند یک مشکل خاص را هدف قرار دهند. خاکسترهای سبز، صورتی و سفید بیشتر شناخته شده و به طور گسترده ای در لوازم آرایشی استفاده می شود: سبز جذب چربی اضافی و پوست، سایه های صاف کننده آرایش و رس سفید _ AKA کائولن _ تمیز کننده هستند . خاک رس زرد  پوست را تمیز می کند، قرمز رنگ پوست را روشن می کند و بافت پوست را بهبود می بخشد، سیاه و سفید سم را حذف می کند و بنفش یک پاک کننده عالی است..

 

 


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :