این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :


شیشه های هوشمند ، دنیای آینده

شیشه های هوشمند ، دنیای آینده


زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
»طلق هوشمند الکتریکی« یا »شیشه هوشمند مات شونده برقی« که توسط جریان الکتریسیته کنترل می شود، از دو قطعه طلق شفاف تشکیل شده است که مخلوط ماده ای از کریستال مایع و پلیمر بین آنها تزریق شده است. در صورت عدم فعالیت میدان الکتریکی، طلق هوشمند در وضعیت ناپایدار مولکولی بوده و در نتیجه کدر یا مات است. هنگام اتصال به جریان متناوب الکتریسیته، مولکول های کریستال مایع مرتب می شوند و در این زمان، طلق هوشمند از وضعیت مات )حالت OFF )به وضعیت شفاف )حالت ON )تغییر حالت می دهد.
تبدیل سریع از حالت ON به حالت OFF ،یا بالعکس، توسط جریان الکتریسیته انجام می شود.
حفظ محرمانگی حریم خصوصی مهمترین عملکرد طلق هوشمند الکتریکی، حفاظت از حریم خصوصی است، به گونه ای که در هر زمان می توان حالت شیشه ای شفاف یا مات را کنترل و انتخاب کرد. 
پرده پروژکتور/وایت برد از طلق هوشمند الکتریکی می توان به عنوان پرده پروژکتور و یا وایت برد، در حالت خاموش، استفاده کرد. جوهر ماژیک های وایت برد، هیچ اثر مخربی بر روی آن ندارد.
ایمنی طلق هوشمند الکتریکی، تمام مزایای شیشه های ایمن از جمله جلوگیری از پاشش شیشه شکسته شده و مقاومت قوی در برابر ضربه را دارد، همچنین عایق بسیار خوبی برای صدا، حرارت و اشعه ماوراء بنفش می باشد.
حفاظت از محیط زیست طلق هوشمند الکتریکی می تواند 99 ٪اشعه ماوراء بنفش و اشعه مادون قرمز را فیلتر کند و در نتیجه از فرسایش سریع و تیره شدن رنگ تجهیزات داخلی ساختمان به علت تابش نور خورشید، جلوگیری کند. همچنین از پوست بدن در برابر بیماری های پوستی که نتیجه قرار گرفتن در معرض مستقیم اشعه ماوراء بنفش است، جلوگیری می کند.
عایق صوتی چسباندن و نصب طلق هوشمند الکتریکی بر روی شیشه، باعث عایق شدن محل و ایزوله شدن آن از هر نوع نویز صوتی می شود.
 
1 _قابل استفاده در دفاتر کاری )شرکت ها، ادارات و سازمان ها( برای کنترل بیشتر و راحت تر بر روی فضاهای کاری
2 _هنگامی که این طلق هوشمند در فضاهای تجاری مورد استفاده قرار می گیرد، به ارتقای امنیت و محرمانه سازی فضاهای مختلف شرکت کمک کرده و یک فضای تجاری زیبا را ایجاد میکند. 
3 _وقتی از این طلق هوشمند در بانک استفاده می شود، عملیات روزانه راحت تر می شود. عالوه بر این، در هنگام سرقت، با فعال نمودن آن و مخفی کردن فضاهای داخلی، تا حد زیادی می توان امنیت اشخاص و اموال را ارتقاء داد.
4 _هنگامی که در اتاق ایزوله یا مراقبت های ویژه بیمارستان استفاده می شود، این طلق هوشمند می تواند جایگزین پرده شده و عمل جداسازی و حفظ حریم خصوصی را انجام دهد. این مزیت به همراه حذف نویز های صوتی )عایق صدا( و مقاومت در برابر لکه، باعث می شود تا نگرانی های بیماران و پرستاران و پزشکان در این زمینه کاسته شود.   
5 _هنگامی که طلق هوشمند الکتریکی در پنجره فروشگاه ها استفاده می شود، پنجره ها را می توان برای نمایش یا عدم نمایش ویترین، کنترل کرد. همچنین می توان در صورت لزوم، آن را به یک صفحه نمایش فانتزی برای تبلیغات تبدیل نمود.
6 _هنگامی که این طلق هوشمند الکتریکی در یک محل یا یک ویال استفاده می شود، فضایی زیبا و جوّی رمانتیک و آرامش بخش ایجاد می کند.   
7 _از طلق هوشمند الکتریکی میتوان بر روی شیشه حمام های شیشه ای موجود در اتاق های منازل، هتل ها و استخرها استفاده نمود.
8 _هنگامی که از طلق هوشمند الکتریکی در خودرو استفاده می شود، حس ایمنی و راحتی بیشتری در ماشین برای سرنشینان فراهم می گردد. همچنین به دلیل مات بودن آن در زمان خاموش بودن ماشین، کلیه لوازم داخل خودرو از دید نفر بیرونی غیر قابل مشاهده بوده و در نتیجه درصد باالیی از امنیت اموال داخلی خودرو را به ارمغان می آورد.
9 _هنگامی که این طلق هوشمند الکتریکی به عنوان پرده پروجکشن مورد استفاده قرار میگیرد، می تواند پرده نمایش سنتی را با یک صفحه نمایش شیک مبتنی بر تکنولوژی نوین جایگزین نماید که همین موضوع، باعث ارائه پرستیژ کاری و همچنین صرفه جویی در فضا میگردد. عالوه بر آن، این طلق با داشتن رنگ ثابت و بدون ظاهر و فرم موزاییکی و بدون محدودیت زاویه بصری، تصاویر را با روشنایی و وضوح باال به نمایش می گذارد.
10 _هنگامی که طلق هوشمند الکتریکی در محیطی بدون گرد و غبار مورد استفاده قرار می گیرد، می توان بدون نیاز به ورود به محیط ایزوله، آنجا را مانیتور و بازدید کرد.

این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :