این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :


یک نان رژیمی و خوش طعم برای صبحانه تان درست کنید

یک نان رژیمی و خوش طعم برای صبحانه تان درست کنید


زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه

طرز تهیه نان رژیمی و کم کالری برای صبحانه
اگر به دنبال یک نان کم رژیمی و خوشمزه هستید احتیاجی نیست در نانوایی ها دنبالش بگردید؛ خودتان در منزل درست کنید. با این کار هم یک نان خانگی درست کرده اید و هم خیالتان از کم کالری بودنش راحت می شود.
مواد لازم برای تهیه نان رژیمی :شکر : 1 ق چشیر ولرم : 3 /1 پیمانهپودر خمیر مایه : 2 /1 و 1 ق چتخم مرغ : 2 عددروغن مایع : 3 /1 پیمانهپودر قند : 50 گرمنمک : نوک قاشقآرد : 300 گرمپودر کاکائو : 2 ق سمقداری کنجد و سیاه دانه برای تزیینمقداری شیر
طرز تهیه نان رژیمی :ابتدا در ظرف مناسب شکر را با پودر خمیر مایه و آب ولرم مخلوط کنید، سپس به مدت 10 دقیقه آن را کنار بگذارید تا عمل بیاید.در این میان در یک کاسه تخم مرغ ها را با پودر قند، روغن و نمک مخلوط کرده و خوب هم بزنید. وقتی یکدست شد، خمیر مایه عمل آمده را به آن اضافه کنید. در انتها آرد را کم کم به مواد اضافه کنید تا خمیر نان حاصل شود. خمیر باید کمی چسبنده باشد.اکنون خمیر حاصل را به دو قسمت تقسیم کنید. یکی را با مقداری آرد قنادی از حالت چسبندگی خارج کنید. به دیگری پودر کاکائو بزنید و آن را با پودر کاکائو از حالت چسبندگی خارج کنید. خمیر ها را جداگانه در یک جای گرم به مدت دوساعت استراحت دهید.بعد از دو ساعت پف خمیرها از بین می رود. حالا باید یکی در میان خمیر ها را در ظرف مخصوص فر چیده و دوباره به مدت نیم ساعت به آنها استراحت دهید.اکنون روی نان ها را با کمی شیر رومال کنید. مقداری کنجد و سیاه دانه هم روی آنها بپاشید. سینی را در فری که با دمای 180 درجه سانتی گراد از پیش گرم شده است، به مدت 30 دقیقه قرار دهید تا کاملا بپزند و آماده سرو کردن شوند.
نکته ای مهم در تهیه نان رژیمیموقع درست کردن خمیر نان دقت کنید که حتما باید کمی چسبنده باشد. اگر میزان بیشتری آرد به خمیر اضافه کنید نان شما سفت می شود.


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :