این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :


روغنی برای تقویت مو و پوست سر

روغنی برای تقویت مو و پوست سر


زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه

از آنجایی که روغن شاهدانه سرشار از آنتی اکسیدان ها است می توان از آن برای مقابله با آثار رادیکال های آزاد و استرس اکسیداتیو بر پوست سر و مو استفاده کرد.
 روغن شاهدانه معمولا در صنایعی که روان کننده ها، جوهرها، پلاستیک ها و حتی سوخت تولید می کنند، استفاده می شود. اما این ماده در محصولات مراقبت از بدن، به ویژه شامپوها نیز وجود دارد.
به گزارش "مدیکال دیلی"، پیش از این که به استفاده از روغن شاهدانه برای تقویت سلامت مو بپردازیم باید به فرق بین روغن عصاره شاهدانه و روغن دانه شاهدانه توجه داشته باشیم. روغن عصاره شاهدانه حاوی کانابینوئیدهای مفید است، در شرایطی که روغن دانه شاهدانه هیچ کانابینوئیدی ندارد. در هر صورت، هر دو آنها برای سلامت مو مفید هستند.
بنابر پژوهش های انجام شده، روغن شاهدانه سرشار از اسیدهای چرب چندغیراشباع است که توسط بدن انسان تولید نمی شوند. اسیدهای چرب امگا_3 و امگا_6 موجود در این روغن اجزایی هستند که آن را به انتخابی خوب برای مراقبت از مو تبدیل می کنند.
اسیدهای چرب در روغن شاهدانه نه تنها به پیشگیری از ریزش مو کمک می کنند، بلکه به افزایش ضخامت ساقه مو و همچنین پشتیبانی از تراکم مو نیز کمک می کنند. بر همین اساس، روغن شاهدانه به واقع مو را تقویت می کند. از این رو، برخی کارشناسان استفاده از روغن شاهدانه را برای افرادی که با ریزش مو مواجه هستند، توصیه می کنند.
نکته دیگر درباره روغن شاهدانه این است که حاوی سطوح بالایی از آنتی اکسیدان ها بوده که این ترکیبات با رادیکال های آزاد در بدن مبارزه می کنند. آنتی اکسیدان ها عملکرد خوبی در پیشگیری یا به تاخیر انداختن برخی انواع آسیب سلولی دارند.
از آنجایی که روغن شاهدانه سرشار از آنتی اکسیدان ها است می توان از آن برای مقابله با آثار رادیکال های آزاد و استرس اکسیداتیو بر پوست سر و مو استفاده کرد. همچنین، فلاونوئیدهای آنتی اکسیدانی و ترپن ها در مدیریت التهاب مفید هستند.
دو گزینه راحت برای استفاده از روغن شاهدانه به منظور تقویت سلامت مو و پوست سر را می توانید مد نظر قرار دهید. نخست، شما می توانید روغن شاهدانه را به صورت موضعی استفاده کنید. این شامل استفاده از روغن شاهدانه به صورت مستقیم روی مو و پوست سر می شود. اجازه دهید روغن شاهدانه مدتی روی پوست سر و مو باقی بماند، سپس سر خود را بشویید. گزینه دوم، مصرف آن در قالب مکمل است.
اسیدهای چرب موجود در روغن شاهدانه آن را به محصولی عالی برای موی زبر و فر تبدیل می کند. همچنین، استفاده از این روغن افزون بر افزایش درخشش مو، انعطاف پذیری آن را نیز افزایش خواهد داد.


این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :