این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :


میوه خشک را چگونه تهیه کنیم که رنگش تغییر نکند؟

میوه خشک را چگونه تهیه کنیم که رنگش تغییر نکند؟


زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
جلوگیری از تغییر رنگ میوه هنگام خشک شدن
لوازم مورد نیاز برای خشک کردن میوه
_ میوه : ( من از انواع میوه های هلو، آلو، زردآلو، سیب، آلبالو، بلوبری و گوجه استفاده کردم) مطمئن شوید که میوه ها رسیده و بدون هیچ لکه و زدگی باشند. میوه ها نباید بیش از حد رسیده باشند._ برای خشک کردن میوه ها از سینی های توری فر و سینی های توری پلاستیکی دستگاه خشک کن میوه استفاده کنید. مصرف سینی توری به خاطر این است که می خواهیم هوا زیر میوه ها جریان داشته باشد._ پارچه توری برای حفظ میوه ها از جانوران._ مخلوط آبلیمو و آب برای جلوگیری از بد رنگ شدن میوه ها._ در نهایت یک مکان کاملا گرم در زیر آفتاب : دمای بیرون باید بالای ۸۵ درجه با رطوبت کمتر از ۶۰% باشد.
 آموزش خشک کردن میوه در آفتاب
_ میوه ها را شسته و قاچ کنید. زردآلو، آلو و آلبالوها باید دو نیم شوند. سیب و میوه های بزرگ را چند قاچ کنید._ میوه ها را داخل ترکیب آب و آبلیمو بریزید و بگذارید چند دقیقه خیس بخورد. این کار مانع تغییر رنگ میوه ها به قهوه ای می شود._ گوجه فرنگی ها را به دو نیم کنید. می توانید دانه ها را دور بریزید یا بگذارید بماند. من کمی نمک هم به آن اضافه می کنم خیلی خوشمزه می شود. گوجه فرنگی ها را در آبلیمو قرار ندهید._ میوه ها را با فاصله روی سینی توری قرار دهید تا هوا به اندازه کافی بین آن ها جریان داشته باشد. زیر سینی های توری ظرفی قرار دهید تا میوه ها روی زمین نریزند._ در نهایت روی میوه ها را با پارچه توری بپوشانید تا از حشرات و جانوران در امان باشند._ سینی ها را در یک مکان بسیار گرم در زیر آفتاب قرار دهید و هر چند وقت یکبار میوه ها را پشت و رو کنید.وقتی میوه ها چروکیده شد یعنی خشک شده است. آن ها را نصف کنید تا مطمئن شوید که هیچ رطوبتی باقی نمانده باشد.
میوه خشک را چگونه تهیه کنیم که رنگش تغییر نکند زمانی که برای خشک کردن میوه ها لازم استسیب: ۲ روزآلبالو و زردآلو: ۳ روزگوجه فرنگی، هلو و آلو: ۴ روز
میوه ها را در ظرف های مناسب بدون هوا نگهداری کنید و از خوردن آن ها لذت ببرید.

این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :