این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :


گیاهان ضد افسردگی

گیاهان ضد افسردگی


زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
 
تحقیقات نشان داده است که اگر بی خوابی ناشی از افسردگی باشد عصاره های گیاهی می‌توانند، به اندازۀ داروهای شیمیایی، در درمان افسردگی مؤثر باشند، با این تفاوت که عوارض جانبی کمتری دارند. با این همه، این داروها با داروهای معمول، مانند قرص های ضد حاملگی، تداخل متقابل چشمگیری دارند. همیشه به توصیه های پزشک داروساز توجه کنید.
ضد افسردگی های طبیعی 
قطره های ویژه ای كه مي‌توانند در داروخانه ها موجود هستند كه مي‌توانند با علایم افسردگی، و تغییر الگوهای خواب، مقابله کنند . برای بالا بردن کیفیت خواب منظم از عصارۀ ویژه افسردگی استفاده کنید. این عصاره حاوی مقدار کافی عصارۀ گیاه هزار چشم با غلظت بالاست؛ ماده ای مؤثر که تأثیر ضدافسردگی دارد. درمان با 300 میلی گرم تا 900 میلی گرم در روز، بسته به شدت افسردگی، متغیر است.
از درهم آمیختن داروها خودداری کنید 
اگر در حال حاضر داروهای ضد افسردگی مصرف می کنید ، این عصاره را هم زمان با آن ها مورد مصرف قرار ندهید، زیرا عصارۀ گیاه هزار چشم با مولکول های خاصی «بویژه SMAOT» ناسازگار است و آن ها نباید با هم مصرف شوند.
مصرف قرص های ضد افسردگی را ، برای جایگزینی آن با این عصاره، یکباره قطع نکنید. ممکن است علایم بیماری ناگهان و با شدت بیشتری دوباره ظاهر شوند.
برای قطع تدریجی داروهای ضد افسردگی با پزشک مشورت کنید.
••• آیا می دانستید؟
> پژوهشی در مورد 1757 بیمار نشان داد که هشتاد درصد آنان پس از چهار هفته استفاده از عصارۀ گیاه هزار چشم علایم بهبود را نشان داده‌اند، در حالی که کمتر از بیست درصد به عوارض جانبی ( دهان خشک ، حالت تهوع و اضافه وزن ) دچار شده اند، که در مقایسه با پنجاه درصد عوارض جانبی استفاده کنندگان داروهای شیمیایی ضد افسردگی خیلی متفاوت است.
* نکات کلیدی     
* بعضی از تغییرات در الگوهای خواب ممکن است ناشی از افسردگی باشند.
* عصارۀ گیاه هزار چشم به اندازۀ داروهای شیمیایی در درمان افسردگی مؤثر است.
 

این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :