این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :


هنر حمام کردن را یاد بگیرید

هنر حمام کردن را یاد بگیرید


زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
هیچ چیز مانند حمام گرم برای آماده کردن شما جهت ورود به سرزمین خواب مؤثر نیست گرما و تماس با آب به طور طبیعی شما را از نظر جسمی و روانی آرامش می دهد شناختن هنر استحمام امری مهم است.
آیین لذت بخش  
همگی ما نه ماه اول حیات خود را در وانی از مایعی گرم که حرکات مادر همچون گهواره تکان می خورد غوطه ور بوده ایم هنگامی که ما درون آب گرم فرو می رویم بی درنگ همان حالت شادی که باعث تحریک احساس آرامش و خواب آلودگی است به ما دست می‌دهد به منظور آماده کردن خود برای خواب شبانة آرام از استحمامی آرام بخش لذت ببرید ولی به یاد داشته باشید برای کمک به هضم غذا دست کم یک ساعت پس از صرف غذا استحمام کنید .
یک استحمام کامل
حمام جایی است که شما می توانید زمانی را با خودتان به تنهایی در آن سپری کنید در را ببندید و از سرو صدا و مشکلات خانه دور شوید وان حمام را با آب گرم پر کنید 34 الی 38 درجه سانتی گراد درجة حرارتی مطلوب برای آرام کردن عضلات بدن و نیز افزایش جریان لنفاوی و خون است سموم بدن را که در نتیجه اضطراب  های روزانه در نسوج بدن جمع شده¬اند دفع نمایید. همچنین در اين حالت امواج مغزی بدن می باسرعت کمتری ساطع مي‌شوند . به مدت بیست دقیقه بمانید ولی بیشتر از آن نه از حمام بیرون بیایید .لباس خواب بپوشید و بی رنگ به رختخواب بروید.
•••آیا مي‌دانستيد ؟      
> اگر جوّی مناسب ایجاد کنید استحمام فواید بیشتری خواهد داشت .
نور چراغ ها را کم، چند شمع معطر روشن کنید و موسیقی ملایم و آرامش بخش گوش دهید.
< دم کرده گل بابونه، بادر نجبویه به آب وان حمام اضافه کنید. یک مشت از هر کدام را دریک پیالة بزرگ آب جوش بریزید و بگذارید به مدت دست کم 15 دقیقه دم بکشد و سپس آن را به آب وان حمام اضافه کنید.
دم کرده ها را به آب وان اضافه کنید و یک فنجان از آن را نیز برای نوشیدن در حال آرامش نگه دارید.
* نکات کلیدی
* یک ساعت پس از صرف غذا، از استحمامی آرامش بخش لذت ببرید.
* مواظب باشید که درجة حرارت آب بین 34الی 38 درجه سانتی گراد (93 تا صد درجه فارنهایت) باشد .
* بیش از بیست دقیقه در وان نمایند .
* شمع های معطر، موسیقی و دم کرده گیاهی به شما برای کسب آرامش بیشتر کمک می کنند
 

این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :