این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :


آیا در مورد رابطه قبلی حرف بزنیم؟‎

آیا در مورد رابطه قبلی حرف بزنیم؟‎


زمان تقریبی مطالعه 6دقیقه
همیشه به ما گفته اند که در مورد روابط قبلی مان با شخصی که رابطه داریم ، حرف نزنیم، اما آیا این درست است؟  تمام نصیحت‌هایی که در این مورد شنیده اید را دور بریزید . شما باید در مورد روابط قبلی تان با فرد تازه وارد صحبت کنید، اما این صحبت کردن هم شرایطی دارد که باید رعایت کنید . 
 
اگر شما برای بار اول می باشد که طرف مقابل تان را می‌بینید، بهتر می باشد که در مورد روابط قبلی تان با او حرف نزنید . در واقع این موضوع برای شما یک زنگ خطر است، زیرا این پیغام را به طرف مقابل تان می‌دهید که هنوز هم درگیر روابط قبلی تان هستید . شاید در واقعیت اینطور نباشد، اما او نمی‌تواند دلیل منطقی برای حرف‌های شما در مورد عشق قبلی تان پیدا کند و همین سوبرداشت باعث دوری او از شما می‌شود . 
 
فواید حرف زدن در مورد رابطه قبلی اتان :
زمانی که فردی از گذشته اش برای شما حرف می‌زند، نخستین چیزی که به ذهن تان خطور می‌کند این می باشد که او هنوز هم درگیر رابطه قبلی اش می‌باشد . شاید در برخی مواقع این فکر درست باشد، اما همیشه اینگونه نیست . در واقع صحبت کردن در مورد رابطه قبلی فوایدی هم دارد که شاید از آن بی خبر باشید . زمانی که شما در مورد تجربه‌های تلخ تان صحبت می‌کنید، در حقیقت انرژی‌های منفی تان را تخلیه می‌کنید و از غم تان می‌کاهید . علاوه بر آن، این کار به شما کمک می‌کند که بتواند رابطه قبلی و اتفاقاتی که برایتان افتاده را تجزیه و تحلیل کنید و از آن‌ها برای بهبود رابطه فعلی تان کمک بگیرید . 
شاید تصور کنید که با صحبت کردن در مورد روابط قبلی، به زخم هایتان نمک می‌پاشید، اما واقعیت این می باشد که نادیده گرفتن آن نیز به صلاح تان نمی‌باشد . در واقع شما باید به اتفاقات گذشته تصور کنید تا بتوانید اشتباهاتی که انجام داده اید را شناسایی و از رخ دادن دوباره آن‌ها جلوگیری کنید . بنابراین، هر کسی که به شما گفته صحبت کردن در مورد رابطه قبلی تان اشتباه می باشد و بر غم تان می‌افزاید، اشتباه گفته است . در واقع شما با حرف زدن در مورد آن می‌توانید از گذشته تان کنده شوید و به سمت جلو حرکت کنید . 
 
چرا باید در مورد رابطه قبلی صحبت کنیم؟
تمام کردن یک رابطه عاطفی، سختی‌های خودش را دارد . گاهی ما آنقدر غرق در غم می‌شویم که دوست داریم تنها باشیم و گاهی هم نیاز داریم تا در مورد اتفاقاتی که برایمان افتاده با کسی دردودل کنیم . برای این کار شما می‌توانید با افراد خانواده، دوستان یا هر فرد قابل اعتماد دیگری صحبت کنید . حتی اگر کسی در اطرافتان سراغ ندارید، می‌توانید از یک مشاور کمک بگیرید . آن‌ها علاوه بر دو گوش شنوا، می‌توانند به شما پیشنهاد‌های مفیدی را بدهند . 
 
صحبت کردن با دیگران در مورد عشق قبلی تان، موجب می‌شود که شما خودتان را بیشتر بشناسید، با اشتباهاتی که کرده اید آشنا شوید . اگر فردی از زاویه دیگری به گذشته تان نگاه و آنرا تجزیه و تحلیل کند، شما نیز بیشتر به اشتباهاتی که داشته اید، آگاه می‌شوید . اگر چه صحبت کردن در مورد رابطه قبلی تان این پیغام را به دیگران می‌دهد که شما هنوز گذشته را فراموش نکرده اید، اما در واقعیت موجب می‌شود که شما تمام آن اتفاقات تلخ را برای خودتان حل کنید و به سمت آینده پیش روید . اما چرا باید در مورد رابطه قبلی تان با فردی که به تازگی وارد زندگی تان شده، حرف بزنید؟
 
شاید پیش خودتان تصور کنید که گذشته گذشته می باشد و شما دیگر نباید به آن تصور کنید، اما بدانید که ما در هر شرایطی تحت تاثیر گذشته مان هستیم ، بنابراین به اشتراک گذاشتن تجربیاتی که به دست آورده اید، می‌تواند برای هر دوی شما و به تبع رابطه تان مفید باشد . 
 
اگر به تازگی رابطه تان را شروع کرده اید، بهتر می باشد که درباره رابطه قبلی تان با طرف مقابل حرف نزنید، اما اگر رابطه شما جدی‌تر شد، باید در مورد کلیت آن و مشکلاتی که موجب جدایی شما از هم شده، صحبت کنید . این کار موجب می‌شود که اشتباهات گذشته را تکرار نکنید . 
 
چه چیز‌هایی را بگوییم، چه چیز‌هایی را نه؟
با حرف زدن در مورد رابطه قبلی، نه تنها شما رابطه تان را بر پایه صداقت برپا کرده اید، بلکه طرف مقابل را هم در گذشته تان شریک کرده اید . در واقع او نیز نسبت به گذشته شما احساس دلسوزی، غم یا حتی شادی می‌کند و همین حس باعث صمیمیت شما با یکدیگر می‌شود . علاوه بر این، شریک زندگی شما می‌تواند بسیاری از رفتار‌های شما را ریشه یابی کند . مثلا او از تعریفات شما می‌فهمد که شما نسبت به خسیسی حساسیت دارید و اصلا به همین علت از عشق قبلی تان دست کشیده اید، از این رو تلاش می‌کند که در این مورد با احتیاط بیشتری قدم بردارد . 
 
حواس تان باشد، زمانی که دارید در مورد گذشته تان حرف می‌زنید، تاکید را روی خودتان بگذارید نه فردی که در زندگی شما بوده است، زیرا در این صورت ممکن می باشد که نتیجه عکس دهد و حسادت طرف مقابل را برانگیزد . 
 
صحبت کردن درباره رابطه قبلی با فردی که در حال حاضر توی زندگی تان است، کار ساده‌ای نیست . در واقع شما باید این کار را با احتیاط زیادی انجام دهید تا حساسیت طرف مقابل را برانگیزد . تصور فرار از این کار به سرتان نزدند، زیرا رابطه عاطفی شما مانند مذهب، سیاست، خانواده و عقایدتان، اهمیت زیادی دارد و باید از همان ابتدا در مورد آن با یکدیگر صحبت کنید تا اگر ابهامی وجود دارد، برطرف شود . البته همه چیز را نباید بگویید، زیرا ممکن می باشد که نتیجه‌ای عکس دهد . به عنوان مثال، شما نباید در مورد رفتار‌های عشق قبلی تان حرف بزنید . یا بگویید که او این کار را می‌کرد و آن کار را می‌کرد . . . با این حرف‌ها نه تنها طرف مقابل تان تصور می‌کند که شما هنوز ناراحتی هایتان از او را فراموش نکرده اید، بلکه شما را فردی فکر می‌کند که هیچ مسئولیتی به عهده نمی‌گیرید و همه مشکلات را گردن دیگری می‌اندازید . در واقع حرف‌های شما نباید مخاطب خاصی داشته باشد یا به بیان دیگر نباید اسم کسی را ببرید، بلکه باید روی اتفاقاتی که روی شما تاثیر گذاشته، متمرکز شوید . 
 
البته نباید مکالمه شما یک طرفه باشد . اگر دیدید که شما متکلم وحده هستید و طرف مقابل تان هیچ حرفی نمی‌زنید، از او بخواهید که در بحث شما شرکت کند و او هم تجربیات اش را با شما در میان بگذارد . 

این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :