این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :


چه چیزهایی درباره بوتاکس لب و گونه نمی دانیم؟

چه چیزهایی درباره بوتاکس لب و گونه نمی دانیم؟


زمان تقریبی مطالعه 5دقیقه
درمان چروک صورت با سه شرط:
1. با بهترین مارک بوتاکس دیسپورت
2. در کلینیک دارای مجوز از وزارت بهداشت
3. توسط پزشک متخصص با مهارت تزریق در نقاط دقیق
 
 بوتاکس
اولین اثرگذاری بوتاکس در فاصله‌ زمانی بین 2 تا 6 ماه طول خواهد کشید. خب این ماندگاری بین افراد مختلف متفاوت است. درواقع برای کسانی‌که اولین تزریق را تجربه می‌کنند نکته قابل اهمیت زمان تزریق بعدی است. باید در این زمینه کاملا آگاهانه عمل شود، چون زمان تزریق بعدی باید وقتی اتفاق بیفتد که تزریق اول تاثیر خود را از دست داده باشد. شما به مرور زمان متوجه خواهید شد که هر تزریق چند ماه برایتان جواب خواهد داد. البته نباید برای تزریق دوم آنقدر صبر کنید تا تاثیر اولین بوتاکس کاملا از بین برود. زمانی كه بوتاکس اول ضعیف شده و اثرات تزریق کم‌کم در حال از بین رفتن است باید برای تزریق بعدی اقدام کنید. درواقع هدف از تزریق بوتاکس این است که ماهیچه‌ها از کار کردن باز داشته شوند. بعد از 2 سال تزریق در فاصله‌های زمانی مشخص، موجب می شود که ماهیچه‌ها دیرتر از سابق خودشان را ریکاوری کنند و بعد از آن اصلا بعید نیست فاصله‌های زمانی تزریق‌های بوتاکس در این افراد به فواصل 2 سال یکبار تبدیل شود. 
 
صورت و زیبایی:
درمان چروک های پیشانی _ رفع خط اخم _ درمان چروک های دور چشم (پنجه کلاغی) _ رفع چروک های بالای بینی _ بالا بردن ابرو ها
 
درمانی:
درمان تعریق زیاد بدن (تعریق زیربغل ها و کف دست ها) _ درمان میگرن
به طور کلی به 2 دلیل می توان تزریق ژل و فیلر انجام داد:
1) زیبایی: به منظور افزایش زیبایی، جذابیت صورت و تقارن سازی بین اجزای صورت
2) درمانی: هم پیشگیری و هم درمان چین و چروک های عمیق (مثل خط خنده، خط سن، خط اخم)
 
تزریق فیلر لب و گونه با فرم طبیعی
برای فرم دهی برخی اعضای صورت مانند گونه و لب ها روش های نوینی از جمله تزریق فیلر هیالورونیک (پروتئین کلاژن) در دنیای پزشکی وجود دارد. اما متاسفانه خیلی از افراد فقط به بعد از انجام تزریق فکر می کنند و فقط به دنبال بهتر شدن چهره شان هستند. در صورتی که باید بدانید این روش پزشکی خالی از دانستنی نیست. برای همین توصیه می شود قبل از انجام هر اقدامی به خصوص در زمینه زیبایی، آگاهی هایی را به دست بیاورید و سپس با دید باز و علم بیشتر برای زیبایی صورت خود اقدام کنید.
 
قبل از انجام هر اقدامی برای برجسته سازی دانستن چه مواردی لازم است؟
نکته حائز اهمیت برای گونه گذاری یا برجسته کردن لب ها این است که پزشک متبحر ابتدا با توجه به تجربه خود و سن هر فردبه طور اختصاصی با وی مشورت کرده و به او توصیه می کند که آیا برایش تزریق ژل و فیلر هیالورونیک قابل جذب مناسب‌تر است یا تزریق چربی تا نتیجه کار کاملا مطلوب باشد. گونه ها و لب های هر شخص دو جزء بسیار مهم در صورت (face) وی است، به طوری که در میزان برجسته کردن آنها فوق العاده باید دقت داشت، زیرا فرم دادن و حجم دادن به لب ها و گونه های یک فرد باید کاملا با شخص دیگری تفاوت داشته باشد. زیرا این دو جزء نقش بسیار مهمی در زیبایی کلی صورت دارند. به طوری که مثلا یک فرم خاص برجسته کردن لب ها ممکن است در صورت یک شخص جلوه بسیار زیبایی داشته باشد ولی همین فرم خاص برای شخص دیگری به هیچ عنوان زیبایی نداشته باشد. بنابراین در برجسته کردن لب ها یا فرم دهی گونه ها (پروتز گونه _ بدون جراحی) باید فوق العاده آگاهانه هارمونی و هماهنگی سایر اجزای صورت از جمله بینی و چشم ها از نظر فاصله و زاویه های آنها با لب و گونه ها را شناخت و به صورت کاملا علمی و دقیق عمل کرد تا نتیجه کار مانند یک نقش هنرمندانه شود.
 
چه نکاتی باید در برجسته کردن لب ها و گونه ها مورد توجه قرار گیرد؟
باید توجه بسیار زیادی به نوع فرم دادن و مقدار (حجم) برجسته کردن لب ها و گونه ها داشت به طوری که در عین زیبایی حالت غیر طبیعی و مصنوعی نداشته باشد. باید توجه داشت عمق تزریق دقیق و صحیح باشد تا عارضه ای برای فرد ایجاد نشود. در تزریق ژل و فیلر هیالورونیک استفاده از ژل های جدید قابل جذب هیالورونیک تاکید می شود زیرا اگر توسط پزشک باتجربه و متبحر تزریق شود، عارضه هایی مانند گلوله شدن، جابه جا شدن، عفونت، آلرژی و ... نخواهد داشت. باید دقت شود شکل ایجاد شده لب ها و گونه های جدید با بقیه اجزای صورت، سن شخص، موقعیت اجتماعی و شغلی فرد تناسب داشته باشد، به طوری که حالت مصنوعی نداشته و حالت طبیعی (Natural) ظاهر شخص حفظ شود. مقدار تزریق باید به نحوی باشد که فرم کلی صورت شخص را به هم نزند.
 
یک توصیه مهم:
تجربه نشان داده که بهتر است برای گونه گذاری یا برجسته کردن لب ها در جلسه اول از مقدار کمی تزریق شروع کنیم زیرا اگر شما قصد افزایش حجم آن ها را داشته باشید توانایی و قدرت مانور پزشک برای افزایش حجم آن ها زیاد است و در نهایت یک لب یا گونه دلخواه و طبیعی حاصل خواهد شد که از نظر زیبایی، تناسب و طبیعی بودن آن رضایت بیمار را کسب می کند.
 
روش های معمول و متداول امروزی برای برجسته کردن لب ها و گونه گذاری کدامند؟
پرکننده های (Filler)  معمول و مرسوم امروزی 2 دسته اند:
1) ژل ها: 
بهترین و مطمئن ترین نوع ژل ها، ژل‌ها و فیلرهای هیالورونیکی قابل جذب هستند. مهم ترین  نکته آن است که از مارک های معتبر و مورد تایید سازمان FDA  استفاده شود.
 
نکته 
اگرچه مدت ماندگاری این نوع ژل ها بین یک سال تا یک سال و نیم است ولی در عوض عارضه هایی مانند گلوله شدن، جابه جایی و عفونت را ندارند اما در گذشته ژل هایی که به کار می رفتند، غیر قابل جذب بوده و عوارضی از جمله جابه جای، گلوله شدن و عفونت داشتند که امروزه تقریبا منسوخ شده اند و ژل های جدید که قابل جذب هستند جایگزین برتر آن ها شده اند، چون کاملا سازگار با بافت طبیعی بدن انسان ساخته شده و هیچ نوع عوارضی برای شخص ایجاد نمی کنند.
 
2) تزریق چربی:
همان طور که در مقالات پیشین گفته شد از بافت چربی طبیعی بدن خود فرد برای حجم دادن و برجسته کردن لب ها و گونه ها می توان استفاده کرد.

این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :