این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :


روشهای شگفت انگیز برای خوشبو کردن خانه

روشهای شگفت انگیز برای خوشبو کردن خانه


زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
همه‌جا را بوی مواد شوینده پر کرده!
 بعد از حمام‌گرفتن یا شست‌وشوی طولانی‌مدت لباس در این محیط یا حتی شستن فضای سرویس‌های بهداشتی، معمولا تلفیقی از بوی چند ماده شوینده گوناگون‌ همراه بخار آب آن محیط حتی فضای مجاور آنرا دربر می‌گیرد که نه تنها چندان خوشایند نیست بلکه ممکن می باشد در مورد بعضی مواد شوینده قوی مانند اسیدها و سفیدکننده‌های مربوطه، نفس‌گیر و ناراحت‌کننده باشد . در چنین شرایطی پس از روشن‌کردن هواکش و بازکردن پنجره آن فضا، بلافاصله چند کبریت یا یک عدد شمع در محیط روشن کرده و چند دقیقه صبر کنید . پس از طی این مدت، خواهید دید که این راهکار چگونه معجزه‌آسا عمل خواهد کرد . 
 
بازسازی و نقاشی خانه
همیشه بهترین زمان برای رنگ‌آمیزی داخل ساختمان، نیمه اول سال می باشد که هم امکان بازکردن پنجره‌ها وجود دارد، هم رنگ زودتر خشک می‌شود و هم بوی حاصل از آن به سرعت از خانه خارج می‌شود ولی اگر در آغاز فصل سرما مجبور هستید دیوارهای خانه‌تان را رنگ‌آمیزی کنید و نگران بوی حاصل از رنگ آن هستید، لااقل یکی از پیشنهادات زیر را برای کاهش بوی رنگ به‌کار گیرید:
 
1) لگن یا سطلی را از آب پر کنید و در اتاقی که تازه رنگ شده می باشد قرار دهید . آب، بوی رنگ را کاهش می‌دهد . 
2) بعضی‌ها می‌گویند اگر به رنگ مقداری وانیل اضافه کنید، بوی آن کمتر می‌شود . پیشنهاد آنها برای یک قوطی رنگ، 2 قاشق چای‌خوری وانیل است . صحت و سقم قضیه با آنهاست ، شما امتحان کنید . 
3) بعضی دیگر عقیده دارند چند تکه سیب خوراکی را در بشقابی چیده و در فضایی که بوی رنگ در آن پیچیده است، قرار دهید . سیب بوی رنگ را به خود جذب کرده و آنرا به حداقل می‌رساند . 
 
برخی دیگر از راههای خوشبو کردن خانه
 
یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای ازبین‌بردن یا شاید به معنای دیگر خنثی‌کردن بوی ناخوشایند ایجادشده در محیط، استفاده از اسپری‌های خوشبوکننده هوا و بوگیرهایی می باشد که به صورت کارخانه‌ای در انواع و اقسام مدل‌ها و بوها تولید می‌شوند . ولی در اینجا می‌خواهیم چند بوگیر خوشبوکننده دست‌ساز و خانگی را معرفی کنیم:
 
1) 2 قاشق چای‌خوری جوش‌شیرین را در 2 پیمانه آب حل کنید و داخل اسپری بریزید . این مایع را مرتب در هوای اتاق اسپری کنید . به این ترتیب بوی بد موجود از بین می‌رود . 
 
2) یک راه سریع برای عطرآگین‌کردن محیط خانه، استفاده از گرماست . شما می‌توانید یک یا 2قطره از اسپری یا عطر مورد علاقه‌تان را روی حباب لامپ چراغ اتاق درحالی که خاموش می باشد اسپری کنید . سپس چراغ را روشن کنید . گرمای چراغ بوی عطر را در محیط اتاق پراکنده می‌کند . 
 
3) مقدار کمی وانیل در کاسه‌ شامل آب بریزید و روی شعله اجاق‌گاز قرار دهید تا بجوشد . با جوشیدن وانیل، محیط عطرآگین می‌شود . 
 
4) حالا که فصل سرما و روشن‌کردن شومینه است، اگر در خانه‌تان شومینه دارید و از آن برای گرم‌کردن خانه استفاده می‌کنید، سبدی در کنار شومینه قرار دهید و پوست مرکبات مصرفی در طول روز را در سبد انداخته و به مرور در آتش بسوزانید . با سوختن پوست پرتقال، لیموترش و نارنگی رایحه خوشی در فضای خانه پراکنده می‌شود . 
 
اگر دود سیگار شما را آزار می‌دهد ولی یک مهمان سیگاری در خانه دارید که مرتب درحال سیگارکشیدن می باشد و شما هم نمی‌توانید به او تذکر لازم را بدهید، راهکارهای زیر را هنگام حضور او و پس از خروجش امتحان کنید:
 
1) چند عدد شمع در خانه روشن کنید . شمع بوی دود سیگار را خنثی می‌کند . 
2) عده‌ای بر این عقیده‌اند که برای رفع بوی دود سیگار کافی می باشد چند کاسه شامل مقداری سرکه را در قسمت‌های گوناگون‌ خانه قرار دهید . سرکه بوی دود را به خوبی جذب می‌کند . 
3) پس از خروج مهمان سیگاری از خانه استفاده از ترکیب مقدار مساوی آب گرم و سرکه در ظرفی گود مفید است . سپس پارچه‌ای حوله‌ای را در محلول فرو برده و بعد از اینکه پارچه به‌طور کامل به این محلول آغشته شد، آنرا بیرون بیاورید و خوب بچلانید . حالا پارچه را در بالای سرتان مرتب تکان دهید تا باقیمانده دود موجود در خانه و بوی حاصل از آن از بین برود . 
4) زغال روشن نیز بوی باقیمانده حاصل از دود سیگار را از بین می‌برد . در نتیجه چند عدد زغال روشن را در ظرف‌های فلزی کوچک گذاشته و در نقاط گوناگون‌ خانه قرار دهید . یک راه سریع برای عطرآگین‌کردن محیط خانه، استفاده از گرماست . 
 

این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :