این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :


مراقبت ویژه از پوست

مراقبت ویژه از پوست


زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه

پوست ما نیاز به مراقبت های خاصی است که در این مطلب سعی داریم ده مورد از آنها را با هم مرور کنیم . مراقبت هایی که پوست شما را تبدیل به یک پوست عالی خواهد کرد :

1_ پیش از اینکه به رختخواب بروید صورت خود را بشویید . اگر شما صبر کرده اید تا کاملا به خواب بروید، شما آنقدر خسته خواهید شد که نتوانید صورت خود را شستشو دهید و تحقیقات نشان داده که پوست بهترین ترمیم خود را در اطراف ساعت ده شب انجام می دهد . پس اجازه دهید پوست شما پیش از اینکه آغاز به خمیازه کشیدن کنید، نفس بکشد . 
 
2_ هر روز ضد آفتاب بزنید . از مرطوب کننده با SPF 15 یا بالاتر استفاده کنید . اشعه فرا بنفش می تواند زمانی که در کلاس درس نشسته اید یا در حین رانندگی و یا در حال قدم زدن هستید، اثرات مضر خود را بر روی پوست بگذارد . 
 
3_ با صورت خود مهربان باشید . کندن با انگشت، فشار دادن و چلاندن باکتری ها را به اعماق پوست می برد که منجر به زخم شدن و در نهایت مشکلات آتی می شود . 
 
4_ تصور نکنید که هنگامی پوست شما حالت سفت و خشک دارد یعنی اینکه تمیز است . پوست سفت، پوست تمس نیست بلکه پوست خشک است . اگر شما عجله دارید که از مرطوب کننده بعد از شستن پوستتان استفاده کنید، به جای آن دنبال تمیز کننده ای باشید که پوست شما را شاداب نگه می دارد به جای اینکه آنرا خشک کند . 
پوست خشک و حساس دارید؟ دنبال پاک کننده های چرب باشید یا از ترکیبات فومی استفاده کنید . هرچه از صابون بیشتر استفاده کنید پوستتان خشک تر خواهد شد . هرچه از صابون کمتر استفاده کنید پوستتان کمتر خشک خواهد شد . 
 
5_ از جراحت ها دوری کنید . اگر آکنه زیاد دارید از محلول های آکنه استفاده کنید . این محلول موجب می شود که نقاط تمیز و بدون جوش خشک شوند و سلول پوست های مرده در آنجا رشد کنند . آنها در زیر پوست چربی ایجاد می کنند و و موجب می شود تا تمامی محفظه های خالی با این چربی ها پر شود . 
 
6_ تلاش کنید که پوستتان همیشه برق بزند . واقعیت این است که : شما نمی توانید سرعت تولید چربی را کند کنید . راه حل اما تمیز کننده های کاغذی   آنها به سرعت چربی ها را از روی پوست شما بر می دارند . 
 
7_ بعد از اینکه موهایتان را کوتاه کردید یا از مواد شیمیایی برای پوستتان استفاده کردید . صورتتان را شستشو دهید . کلیه محلول ها، اسپری های مو و موس ها حاوی ترکیباتی می باشند که ایجاد جوش می کند بعد از اینکه از موادی برای موهایتان استفاده کردید صورتان را به توجه شستشو دهید . 
 
8_ فرچه آرایشی خود را هفته ای یکبار شستشو دهید . باکتری ها و چربی ها می توانند در آن رشد کنند و منجر به تولید جوش ها شوند . از صابون های نرم ( دارای ترکیبات آلی) و اب سرد برای شستن فرچه هایتان استفاده کنید و آنها را به توجه شستشو دهید . اسفنج های آرایش را بعد از چندین بار استفاده دور بریزید تا از پخش شدن باکتری ها جلوگیری کنید . 
 
9_ روبالشی تان را اغلب عوض کنید . زمانی که شما می خوابید باکتری ها و چربی روی روبالشی تان جمع می شود و آنها دوباره در شب با پوستتان تماس پیدا می کنند . پس باید روبالشی تان ا عوض کنید و آنرا با شوینده های مخصوص ملحفه مثل تاید بشویید . 
 
10 _ خواب برای زیبایی لازم است . 8 ساعت خواب می تواند معجزه کند . بخوابید نه برای اینکه چرخه را تکمیل کنید بلکه برای اینکه در شب بدن می خواهد خود را از شر سموم راحت کند که این سموم کلیه نقاط بدن را تحت تاثیر قرار می دهند . خواب استرس را کاهش می دهد و درد های شدید در شب کاهش می یابند . 

این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :