این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :


آیا سـوتـیـن شما هم اذیت می کند؟

آیا سـوتـیـن شما هم اذیت می کند؟


زمان تقریبی مطالعه 5دقیقه
حدود ۸۰% بانوان از سوتین‌هایی با اندازه های نامناسب استفاده می‌کنند. از آنجایی که پوشیدن اندازه‌ی نامناسب سوتین در طولانی مدت باعث آسیب به بافت پستان شده و یکی از علل سرطان پستان می باشد، اگر شما از نحوه‌ی صحیح انتخاب سایز مناسب برای خود آگاهی کافی ندارید با ما همراه باشید تا به بهترین اندازه برای خود دست یابید.
در ادامه تلاش داریم ، اشتباهات و نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرد را با هم مرور کنیم . 
 
بند پشتی و نشانه هایی که باید به آن دقت کنیم :
 
 فشار بندهای پشتی سوتین  
اگر بندهای پشتی سوتین شما به درون بدنتان فرو می روند و موجب ظاهر شدن توده های چربی برجسته می شوند و یا علامت قرمز رنگ بر روی پوست شما بر جا می گذارند، این سوتین برای شما بسیار تنگ می باشد و شما باید اندازه ی بند را بزرگتر کنید . 
 
  بندهای پشتی سوتین نباید بیش از ۵ سانت از بدنتان جدا شود
در صورتی که بندهای پشتی سوتین را بکشید و این فاصله (فاصله بند تا پشت بدن) بیش از ۵ سانتیمتر شود سوتین شما خیلی شل می باشد و باید بند را جمع تر کنید . 
 
 فشار بندهای سوتین به شانه هایتان  
شاید این مسئله سخت ترین بخش برای درک اندازه مناسب سوتین باشد . بندهای پشتی سوتین مسئول تحمل ۸۰% پشتیبانی از سینه های شما می باشند و بندهای شانه ای تنها ۲۰% این مسئولیت را برعهده دارند . اگر بندهای شانه ای به درون شانه هایتان فرو می روند، فشار زیادی بر بندهای شانه ای قرار گرفته اند و این نشان دهنده‌ی شل بودن بند پشتی سوتین است که باید تنگ تر شود و در واقع باید بین این دو بند تناسب ۸۰ به ۲۰ برقرار باشد . 
 
 انحنای بند پشتی و صاف نبودن آن 
در صورتی که بند پشتی سوتین موازی با زمین نیست و حالت انحنا به خود گرفته می باشد باید درست شود و موازی زمین قرار بگیرد . 
 
 دو انگشت فاصله
در صورتی که بیش از دو انگشت بین بند پشتی سوتین و بدن شما فاصله وجود داشته باشد نیاز به تنگ تر کردن بند دارید تا فقط دو انگشت فاصله وجود داشته باشد و اگر فاصله کمتر از دو انگشت می باشد باید گشادتر شود . 
 
 بند پشتی به کاملا روی بدنتان قرار نمی گیرد
هنگامی سوتین را می پوشید اگر بین بند پشتی و پشت شما فاصله باشد باید بند را تنگ تر کنید . گرچه بندهای پشتی سوتین مهمترین بخش عملکردی سینه بندها می باشد ولی به این نکته هم باید دقت کنید که هرچه اندازه بند را کوچکتر یا بزرگتر کنید باید اقدامی برعکس آنرا برای اندازه‌ی گودی سوتین انجام دهید تا تناسب کلی سینه بند مناسب باشد . 
 
 
نشانه‌های نادرست بودن اندازه‌ی کاپ
 
 دوخت زیر گودی کاپ
گودی یا کاپ سوتین باید تمام سینه را در بر بگیرد و دوخت زیر گودی باید بر روی قفسه سینه قرار بگیرد و اگر این دوخت بر روی بافت سینه قرار بگیرد به معنی کوچک بودن سایز کاپ سوتین است . 
 
 سیخونک زدن در ناحیه بازو
اگر دوخت زیر سوتین در ناحیه نزدیک بازو به شما فشار می آورد و موجب احساس ضربه به بازوهای شما می‌شود، اندازه‌ی گودی سوتین کوچک می باشد و باید سایز بزرگتری انتخاب کنید . 
 
 همسطح نبودن دوخت زیرین
اگر دوخت زیر گودی سوتین بر روی قفسه سینه شما به صورت همسطح قرار نمی گیرد، این بار نیز سایز کوچکی را انتخاب کرده اید . 
 
 چروک شدن گودی
اگر از سوتین پارچه ای (غیر ابری) استفاده می کنید و قسمت بالایی سوتین بخشی بیشتر از سینه های شما را می پوشانند این سوتین برای شما بزرگ می باشد و باید سایز گودی را کوچکتر انتخاب کنید . 
 
برجسته شدن بافت سینه
در صورتی که سینه هایتان به صورت برجسته از بالا و اطراف سوتین بیرون می زند نیز سایز کوچکی را انتخاب کرده اید . باز هم تاکید می کنیم که اندازه‌ی گودی باید تمام بافت پستان را دربر بگیرد و تنگ یا گشاد نباشد . 
 
محل اتصال دو گودی سوتین
اگر بین پارچه‌ی بین دو گودی سوتین و بدنتان می توانید انگشتتان را قرار دهید، سایز گودی را باید بزرگتر انتخاب کنید! چرا که کوچک بودن اندازه ی گودی موجب کشیده شدن محل اتصال دو گودی شده و آنرا از بدن شما دورتر می کند . 
هنگام انتخاب سوتین مناسب همیشه به خاطر داشته باشید که تعداد بسیار کمی از خانم ها می باشند که سینه هایشان دقیقا به یک اندازه اند بنابر این همیشه اندازه‌ی گودی سوتین را با سینه‌ی بزرگتر تنظیم کنید . ثانیا یکی از راه‌های کمکی برای اینکه بدانید سایز مناسبی را انتخاب کرده اید پوشیدن یک تی شرت تنگ است . اینکار شما را قادر می سازد انتخاب مناسب تری داشته باشید و ایرادها را بهتر ببینید . 
 
 
نشانه هایی که بندهای شانه ای درست تنظیم نشده اند
 
 بندها از روی شانه سر می‌خورند
اگر بندها از روی شانه هایتان سر می خورند بسیار شل می باشند . اگر قابلیت تنظیم دارند کشش آنها را بیشتر کنید . 
 
 
فاصله دو انگشت
نباید فاصله ای بیشتر از دو انگشت بین بندهای شانه ای و شانه هایتان وجود داشته باشد . 
 
 
در نهایت یادآور میشویم که حتما سوتینی با سایز مناسب انتخاب کنید . بسیاری از دختران جوان برای بزرگتر نشان دادن سینه ها و یا کوچک نشان دادن آنها از سایزهای بزرگتر و یا کوچکتر استفاده می کنند که این کار در طولانی مدت می تواند موجب افتادگی سینه ها و بد فرم شدن آنها و حتی اشکال در غدد شیردهی شود و آسیب های جبران ناپذیری را برای شما ایجاد کند . 
 
در صورتی که از سوتین های ابری استفاده می کنید تا جای ممکن در خانه آنها را کنار بگذارید، این نوع سوتین ها به دلیل قوامی که دارند از تبادل هوا در دو طرف سوتین جلوگیری می کنند و به بافت سینه آسیب می رسانند . 
 
درواقع به یاد داشته باشید پوشیدن سوتین در هنگام خواب شب می تواند تا ۷۰% شانس ابتلا به سرطان پستان را در شما افزایش دهد . 

این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :