این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :


دهه شصتی ها 100 ساله می شوند

دهه شصتی ها 100 ساله می شوند


زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دانشمندان می‌گویند متولدین دهه‌‌ی ۶۰ شمسی (80 میلادی) و پس از آن، می‌‌توانند همان نسل خوشبختی باشند که روند پیری در آن‌‌ها متوقف یا حتی معکوس شود.
 
بیماری‌های در ارتباط با پیری مانند سرطان، روماتیسم و آلزایمر، روزانه تا ۱۰۰ هزار نفر را به کام مرگ می‌‌کشانند؛ اما هر روز تعداد بیشتری از دانشمندان به این باور می‌‌رسند که اوضاع نباید این‌گونه باشد و بالاخره باید چاره‌‌ای جست.
 
به‌‌تازگی سرویس جهانی BBC از برخی پژوهشگران نامدار درمورد ماهیت «پیرشدن» و نیز آخرین دستاوردهای دنیای علم برای درمان آن (از میکروب‌‌های همزیست گرفته تا ارگان‌‌های تولیدشده با چاپگر سه‌‌بعدی) یک نظرسنجی به عمل آورده است.
 
دراواسط قرن نونزدهم،میانگین امیدبه زندگی در دنیا حدود ۴۰ سال بود؛ این در حالیست که این شاخص اکنون دربخش‌‌های شمالی اروپابه میانگین خیره‌‌کننده‌‌ی ۸۰ سال رسیده است و بقیه‌‌ی نقاط دنیا نیز کم‌‌وبیش در حال نزدیک شدن به این میانگین هستند.
علت مرگ در سنین پیری، اغلب در ارتباط با عملکرد ناکارآمد اندام‌های حیاتی مانند قلب، ریه‌ها یا کبد است. اگر بیماران می‌‌توانستند یک عضو سالم از یک اهداکننده دریافت کنند، آن‌‌وقت شاید پزشکان نیز می‌توانستند به مردم شانس زندگی دوباره‌‌ای را بدهند. 
اما خبر خوش این که در عرض ۸ الی ۱۰ سال آینده، فناوری ساخت اندام‌های مصنوعی انسانی به بلوغ خواهد رسید.
اجازه دهید به این پرسش اساسی پاسخ دهیم: ما چه‌‌مدت می‌توانیم زندگی کنیم؟
شاید روزی فرا برسد که ما قادر به جایگزین کردن اندام‌های آسیب‌دیده‌ خود باشیم واز مکمل‌هایی سرشار از میکروب‌‌های جوان‌‌کننده بهره‌‌مند شویم و جلوی پیر‌‌شدن سلول‌‌های خود را بگیریم.
 
همه‌‌ی این‌‌ها چند سال می‌توانند به عمرما بیافزایند؟ چنانچه مطابق پیش‌بینی بوهمیک، از متولدین خوش‌‌شانس دهه‌‌ی ۶۰ شمسی یا بعد از آن باشیم، ممکن است بتوانیم به سن ۱۳۵ سالگی برسیم.وقتی مادر سال ۲۱۱۶ به این سن ‌‌می‌رسیم، چه کسی می‌‌تواندتصورکندچه قابلیت‌‌های دیگری در انتظار نسل ما خواهد بود؟

این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :