این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :


موفقیت شغلی می خواهید؟

موفقیت شغلی می خواهید؟


زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
شما چقدر موثر هستید ؟ 
آیا شرکت شما بدون کارهای شما می‌تواند به حیات خودش ادامه دهد؟ آیا فعالیت‌های شما برای پیشبرد اهداف شرکت شما چاره‌ساز است؟ در صورت بله بودن پاسخ شما به این سوالات قطعا شرایط شما در شرکت مثبت می باشد و شما یک فرد مفید برای آنجا محسوب می‌شوید . 
ولی در صورتی که پاسخ شما خیر می باشد بایستی بیشتر سعی کنید تا بتوانید حداقل برای شرکت عضوی با تراز مثبت باشید، افراد با آموزش دیدن و شرکت در دوره‌های مرتبط با کار خود به راحتی می‌توانند خود را از دیگر افراد شرکت متمایز کنند و بیشتر مفید جلوه کنند . 
 
 به اولویت‌های شرکت و مدیر خود توجه کنید 
شما باید همواره از اولویت‌های رییس و شرکت خود مطلع باشید و آنها را در صدر برنامه‌های خود قرار دهید، البته ممکن می باشد که این اولویت‌ها با اولویت‌های مد نظر شما متفاوت باشد ولی در کل برای به دست آوردن نظر مدیریت خود بایستی اولویت‌های کاری خود را با اولویت‌های کاری مجموعه اتان عوض کنید و به آن‌ها دقت هر چه بیشتر داشته باشید . 
 
ایرادات و مشکلات را خودتان کشف کنید !
هیچ کس کامل نیست ، خوب اگر شما بتوانید با روش‌هایی ایرادات کاری خود را پیدا کنید و آن‌ها را تا جای امکان برطرف سازید بسیاری از مشکلات شما حل خواهد شد علاوه بر آن نیز شما از نظر مدیرتان یک کارمند پیگیر و مفید قلمداد می‌شوید که این همان موضوعی می باشد که ما تماماً به دنبال آن هستیم . 
 
صادق باشید و پاسخگو
بسیاری از افراد هنگام پاسخگویی در زمینه کاری یا دادن گزارش کار به مافوق خود صداقت را پیشه نمی‌کنند و از کلمات و جملات مبالغه‌آمیز و حتی دروغ استفاده می‌کنند و گاهی نیز بخشی از واقعیت را به صورت خودجوش سانسور می‌کنند که این‌ها همگی به هدف مورد نظر ما لطمات جبران‌ناپذیری را وارد می‌کند هر چند که ممکن می باشد به ظاهر این‌گونه نباشد . 
 
بیکار نباشید و نمانید !
توصیه دیگر این می باشد که برنامه زمان‌بندی کاری خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که زمان انجام کار را بعلاوه یک زمان احتیاط کنید زیرا بدین گونه هم هیچ‌وقت کار خود را دیر تحویل نمی‌دهید و یا اینکه هیچ‌گاه بیکار نخواهید شد و اینکه هیچ‌گاه فشار بیش از حد کاری به شما وارد نمی‌شود و درواقع می‌توانید در صورت نیاز کارهای خود را در چشم دیگران زودتر از موعد مقرر تحویل دهید که این کار نیز تأثیر شگرفی بر رییس شما دارد و شما را در چشم او فردی با پشتکار بالا نشان می‌دهد . 
 
در انتها ، یک همکار خوب باشید :
_ قدردانی و تشکر خودتان را به همکاران و رئیستان بیان کنید . 
_ به نامه‌ها و تماسهای کاری بیدرنگ پاسخ دهید . 
_ متواضع و فروتن باشید . 
_ از عادات ازار دهنده در محل کار دوری کنید . 
_ همکاران جدید را پذیرا باشید . 
_ منابع خودتون رو به اشتراک بگذارید . 
_ هنگامی همکاراتان به مرخصی ‌می‌رود فشار کاری‌ او را کم کنید . 

این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :