این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :


در دوران مشکلات چه گونه می توان فکر کرد؟

در دوران مشکلات چه گونه می توان فکر کرد؟


زمان تقریبی مطالعه 7دقیقه
همه ما ممکن است گاهی درگیر حال و دوران بدی باشیم ، مشکلات بخشی از زندگی هستند و اجتناب ناپذیر ، اما آیا ما هنگام مشکلات منفعل باشیم یا نگرش ها و کارهایی کنیم که به ما کمک کند که حداقل این دوران را با درد کمتری و با آرامش نسبی بیشتر طی کنیم ؟ در این مطلب تلاش کردیم نگرش ها و کارهایی که کمک می کند که دوران مشکلات را آسانتر و موفق تر طی کنیم را با هم مرورو می کنیم . 
 
1 _ رنج و درد بخش جداناپذیری از زندگی است
گاهی وقتها زندگی به این دلیل درها را به رویتان می‌بندد که وقت تغییر کردن است . و این چیز خوبی می باشد زیرا معمولاً ما هیچگاه به خودمان تکان نمی‌دهیم مگر اینکه شرایط، ما را به آن مجبور کند. هنگامی زندگی سخت می‌شود. به خودتان یادآور شوید که هیچ درد و غمی بی‌دلیل رخ نمی دهد. از چیزی‌هایی که اذیت تان کرده درس بگیرید ولی هیچگاه این درس‌ها را فراموش نکنید. فقط بخاطر اینکه با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنید به معنی این نیست که شکست خورده‌اید. افتادن اتفاق‌های خوب زمان می‌برد. صبور باشید و مثبت تصور کنید. همه چیز درست خواهد شد؛ البته شاید این اتفاق زود نیفتد اما درنهایت می‌افتد.یادتان باشد که دو نوع درد وجود دارد: دردی که آسیب می‌زند و دردی که تغییر می‌دهد. هر دو اما حتما به رشد شما کمک می‌کنند.
 
2 _ ماهیت زندگی و جهان گذرا بودن است 
هروقت باران می‌آید، درنهایت بند می‌آید. هروقت ضربه می‌خورید، درنهایت خوب می‌شوید. بعد از تاریکی همیشه روشنی می باشد  هر روز صبح طلوع همین را می‌خواهد  بگوید اما معمولاً یادمان می‌رود و در عوض تصور کنید که شب همیشه باقی می‌ماند ، اما اینطور نیست ، هیچ‌چیز همیشگی نیست.
پس اگر اوضاع زندگی خوب باشد از آن لذت ببرید چون همیشگی نیست . اگر اوضاع بد است ، نگران نشوید چون این شرایط هم ابدی نیست . به این دلیل که در این لحظه زندگی‌ سخت شده به این معنی نیست که نمی‌توانید بخندید . فقط به این دلیل که چیزی اذیت اتان کرده به این معنی نیست که نمی‌توانید لبخند بزنید ، هر لحظه برای شما شروع و پایانی تازه دارد ، هر لحظه فرصت جدیدی به شما داده شده ، فقط باید از این فرصت بهترین استفاده را بکنید.
 
 3_ تغییر با نگران بودن و شکایت رخ نمی دهد 
آنهایی که بیشتر از بقیه شکایت می‌کنند، کمتر از بقیه کار انجام داده اند . همیشه بهتر آنست که سعی کنید کاری بزرگ انجام دهید و شکست بخورید تا اینکه هیچ کاری انجام ندهید و موفق شوید ، وقتی همه چیز تمام می‌شود که کاری انجام ندهید و فقط شکوه کنید . اگر به چیزی باور و اعتقاد دارید، سعی کنید. اجازه ندهید رخدادهای گذشته، افق رو به آینده‌تان را تاریک کند . اینکه امروز را به شکوه و شکایت کردن درمورد دیروز بگذرانید، آینده‌ را روشن‌تر نمی‌کند. بجای آن دست به کار شوید. بگذارید درس‌هایی که گرفته‌اید زندگی‌تان را بهتر کند. تغییر ایجاد کنید و هیچگاه به عقب نگاه نکنید.و صرفنظر از اتفاق‌هایی که در این راه طولانی می‌افتد، بدانید که شادی و خوشبختی واقعی فقط زمانی می‌آید که دست از شکوه و شکایت کردن بخاطر مشکلات  بردارید .
 
 4_ تجربه های نشان دهنده قدرت شما از همین شکست ها است 
هیچ وقت بخاطر جای زخم‌هایی که زندگی رویتان گذاشته می باشد خجالت نکشید. این دردها درواقع درد تمام شده و قصه آن بسته شده است. درواقع توانسته ‌اید بر درد غلبه کنید، درسی بگیرید، قوی‌تر شوید و به جلو پیش روید. جای زخم، نشانه ی پیروزی می باشد که باید به آن افتخار کرد. اجازه ندهید این نگرش موجب شوند زندگی‌تان را با ترس سپری کنید. هیچگاه نمی‌توانید جای این زخم‌ها را از بین ببرید اما می‌توانید نگاه خودتان به آنها را تغییر دهید. 
 
 5_ مشکلات اگر هستند یعنی در حال حرکت هستید 
صبر کردن در زندگی به معنی توقف نیست؛ صبر کردن توانایی داشتن نگرشی خوب در زمان سعی برای رسیدن به رویاها  است. پس اگر می‌خواهید امتحان کنید، وقت گذاشته و تا آخر راه را بروید. درغیر اینصورت، هیچ دلیلی برای شروع کردن نیست. این می‌تواند به معنی از دست دادن راحتی و آرامش و بر هم خوردن عادت‌های خواب و خوراک  برای مدتی کوتاه باشد. شاید به معنی قربانی کردن روابط و همه چیزهای آشنایی باشد که قبلاً در زندگی‌تان وجود داشت. می‌تواند به معنی قبول کردن تمسخرهای همسالان و دوستانتان باشد. می‌تواند به معنی ساعت‌های متمادی تنهایی باشد که البته تنهایی نعمتی می باشدکه می‌توان از آن برای خلق چیزهایی عالی استفاده کرد. تنهایی فضایی که لازم دارید را به شما می‌دهد.  اگر آن هدف را بخواهید، با وجود همه شکست‌ها، طردشدگی‌ها و مسائل دیگر انجامش می‌دهید. و هر قدمی که رو به آن برمی‌دارید از هر چه که تصورش را میکنید حال اتان را بهتر می‌کند . متوجه می شوید که مشکلات اتفاقاتی نیست که سر راه برای شما می‌افتد، چالش اصلی خود آن راه است. و ارزشش را دارد. پس اگر می‌خواهید امتحانش کنید، راه را تا آخر بروید. هیچ حسی در دنیا بهتر از این نیست.
 
 
 6 _ توقف هیچ کاری نیست ، حتی یک قدم هم مهم است . 
از دوباره بلند شدن از زمین نترسید، از دوباره سعی کردن، دوباره دوست داشتن، دوباره زندگی کردن و دوباره آرزو کردن. اجازه ندهید یک درس سخت از روزگار دلتان را سخت کند. بهترین درس‌های زندگی را معمولاً در سخت‌ترین شرایط و از بدترین اشتباهاتتان یاد می‌گیرید. زمان‌هایی هست که به نظر می‌رسد همه چیز بد پیش می‌رود و احساس خواهید کرد که این شرایط سخت همیشه می‌ماند. اما اینطور نخواهد بود. هنگامی احساس کردید که کم‌کم ناامید و دلسرد می‌شوید، یادتان باشد که همیشه برای درست شدن مسایل، اول همه چیز باید خراب شود. گاهی برای اینکه به بهترین وضعیت خودتان برسید، باید بدترین وضعیتتان را پشت سر بگذارید.
بله، زندگی سخت می باشداما شما از آن سخت‌ترید. قدرت هر روز خندیدن را در خودتان ایجاد کنید. جرات داشتن احساسی متفاوت اما زیبا را در خودتان رشد دهید. تلاش کنید لبخند را به لبان بقیه هم بیاورید. برای چیزهایی که قادر به تغییر آن نیستید، استرس نداشته باشید. ساده زندگی کنید. سخاوتمندانه دوست داشته باشید. صادقانه حرف بزنید. با توجه کار کنید و حتی اگر زمین خوردید، دوباره از جایتان بلند شوید. به رشد کردن ادامه دهید.
 
 
 7 _ خیلی ها منفی هستند ، این مشکل شما نیست 
هنگامی چیزهای منفی دور و برتان را می‌گیرد، مثبت باشید. هنگامی دیگران می‌خواهند موجب ناراحتی‌تان شوند، لبخند بزنید. این بهترین و ساده‌ترین راه برای حفظ انگیزه و تمرکزتان است. هنگامی دیگران با شما بدرفتاری می‌کنند، خودتان باشید. هیچگاه اجازه ندهید تلخی یک نفر شخصیتتان را تغییر دهد. هیچ چیز را به خودتان نگیرید، حتی اگر دقیقاً منظور خودتان باشد. خیلی کم پیش می‌آید که انسانها بخاطر شما کاری را انجام داده باشند. آنها کارهایشان را بخاطر خودشان انجام می‌دهند.
مهمتر از همه اینها، هیچگاه بخاطر اینکه کسی گفته به اندازه کافی خوب نیستید، خودتان را تغییر ندهید. زمانی تغییر کنید که می‌دانید انسان بهتری خواهید شد و آینده درخشان‌تری خوهید داشت. هر کاری که بکنید، چه درست و چه غلط، انسانها پشت سرتان حرف خواهند زد. پس پیش از اینکه نگران چیزی باشید که دیگران درموردتان می‌گویند، نگران کارهایی باشید که می‌کنید. اگر به چیزی واقعاً اعتقاد دارید، برای جنگیدن بخاطر آن نترسید. قدرت واقعی از غلبه بر چیزهایی به دست می‌آید که به نظر دیگران غیرممکن به نظر می‌رسد.
از همه اینها گذشته، شما فقط یکبار زندگی می‌کنید. پس تلاش کنید همان طوری زندگی کنید که دوست دارید.
 
 8 _ اتفاقها می افتند ، فقط آماده شوید ، نه آنکه بترسید
قدرت واقعی زمانی می‌آید که چیزهایی زیادی برای گریه کردن بخاطرشان و شکایت کردن داشته باشید اما ترجیح دهید که لبخند بزنید و به جای این کارها بخاطر زندگی‌تان شکر کنید. همیشه در همه سختی‌هایی که با آن روبه‌رو می‌شوید، نقاط مثبتی هم وجود دارد اما باید بخواهید که دریچه قلب و ذهنتان را باز کرده و به استقبال آن بروید. نمی‌توانید به زور بخواهید بعضی اتفاق‌ها بیفتند. با سعی در چنین جهتی فقط خودتان را خسته خواهید کرد. در بعضی نقاط فقط باید رها کنید و ببینید چه پیش می‌آید.
در آخر، دوست داشتن زندگی به اعتماد به حس‌تان، ریسک کردن، از دست دادن به دست آوردن خوشبختی و درس گرفتن از تجربه های تان بستگی دارد. این سفری دور و دراز است. باید دست از نگرانی، سرگردانی و تردید بردارید، به دست‌پاچگی‌هایتان بخندید، در لحظه زندگی کنید و از چیزهایی که روزگار پیش پایتان قرار می‌دهد لذت ببرید. شاید در آخر دقیقاً به آن مقصدی که می‌خواستید نرسید اما مطمئن باشید همان جایی می‌رسید که باید می‌رسیدید.
 

این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :