این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :


دستورالعمل جامع برای رنگ ابروها

دستورالعمل جامع برای رنگ ابروها


زمان تقریبی مطالعه 5دقیقه
همان قدر که رنگ موهای شما مهم است ، رنگ کردن ابرو هم اهمیت و اثر زیادی بر زیبایی شما خواهد گذاشت ، چه خود در خانه و چه آرایشگر در آرایشگاه آنها را رنگ کند ، نیاز است که نکات و توجهاتی را داشته باشیم . چرا که ممکن است یک انتخاب نامناسب حتی رنگ مو یا آرایش شما را هم تحت تاثیر قرار دهد . در این مطلب سعی داریم نکات و روشهایی را در رنگ کردن ابرو با هم مرور کنیم : 
 
رنگ پوست خود را لحاظ کنید !
نکته اینجاست که رنگ ابروها تنها با رنگ مو تعیین نمی شود بلکه رنگ پوست هم نقش تعیین‌کننده‌ای دارد؛ مثلا اگر رنگ موی قهوه‌ای تیره با پوستی گندمی دارید و ابروی‌ شما مشکی است، این کنتراست رنگ نزدیک به هم چهره‌ شما را جذاب‌تر می کند یا مثلا فردی که پوستی روشن با ابروی مشکی داشته و هم‌اکنون رنگ موی خود را بلوند کرده، خوب است یک تا دو درجه رنگ ابروی خود را روشن تر کند. فردی که چهره‌ای سبزه دارد و رنگ مو را مش یا کامل روشن کرده‌اند، ایده آل است رنگ ابروی شان را چهار تا پنج درجه نسبت به رنگ ریشه روشن کنند چون این رنگ ابرو چهره را بازتر و زیباتر خواهد کرد.  افراد با موهای شرابی و فندقی و گروه رنگ موهای قرمز خوب است با هر رنگ پوستی ابرو را تیره نگه دارند. گروه زیتونی با پوست‌های سفید و روشن رنگ ابرو را تنها یکی، دو درجه روشن‌تر از رنگ مو کنند و گروه زیتونی با پوست‌ تیره آن را کاملا روشن سازند.
 
آیا اکسیدان مو با اکسیدان ابرو فرق دارد ؟ 
شما نباید همان اکسیدانی را که برای رنگ‌ کردن موهایتان استفاده می‌کنید برای ابرو یا مژه‌هایتان هم به کار ببرید. ابرو و مژه‌ها هم موهای کمتری نسبت به سر دارند و هم کوتاه‌تر هستند بنابراین خیلی سریع‌تر رنگ می‌گیرند. پس خوب است برای آسیب ندیدن از اکسیدان ضعیف‌تری استفاده کنید. برای رنگ مژه باید از اکسیدان‌هایی استفاده کرد که حداقل 9/1 و حداکثر سه است، برای رنگ ابرو تا شش هم می‌توانید مصرف کنید البته توصیه ما این است که برای ابروها هم همان اکسیدان سه یا کمتر را به کار ببرید.
  
با هر بار رنگ مو ، ابروها را رنگ کنیم ؟
اگر رنگ موهای خود را تغییر مختصری داده‌اید، کافی است کمى‌ سایه پودری یا مداد ابرو روی ابروها بزنید. این کار ابروها را با هر رنگ مویی خوشرنگ تر و هماهنگ تر می کند. اگر رنگ موها را تغییر اساسی داده‌اید (تیره به روشن یا بالعکس) از متخصص ابروها در آرایشگاه  کمک بگیرید و رنگ ابروها را هماهنگ با رنگ موها‌ عوض کنید.
 
ابروها چه رنگی شوند ؟ 
همیشه رنگ مداد ابرو  را هماهنگ با رنگ موها و پوست‌ انتخاب و تهیه کنید. معمولا برای روزها رنگ طبیعی و برای عصرها از رنگ‌های تندتر استفاده کنید. اگر رنگ موها را اغراق‌‌آمیز تغییر دادید حتما متناسب با آن رنگ ابرو را کمرنگ یا پررنگ کنید. تنوع رنگ ابروی پودری بیشتر از مداد ابروست. قبل از هر بار استفاده، نوک مداد ابرو  را تیز کنید. اگر از رنگ پودری استفاده می‌کنید، بعد از هر دو یا سه بار استفاده برس آن را بشویید و یا با سشوار تمیز کنید. اگر پودر زیادی روی برس باشد رنگ را بیش از حد پخش می‌کند.
 
آیا ابروهای روشن می خواهید ؟
کسانی که ابروهایی ضخیم، زبر و بسیار تیره‌ دارند برای روشن کردن‌ کار بیشتری در پیش دارند. این افراد می‌توانند برای روشن‌ کردن ابروها سراغ دکلره و مواد بی‌رنگ‌ کننده بروند؛ حتما هنگام کار با این مواد باید بیشتر  توجه کنند و هرگز به‌طور مداوم ابرو‌ها را دکلره نکنند چون می‌تواند آسیب‌زننده باشد.
این نکات اصلی را هم بدانید : 
1_ کار را با ابروهای تمیز آغاز کنید، درواقع باید ابروها قبل از دکلره برداشته و موهای آن مرتب شده‌ باشند همچنین خوب است قبل از کار با شامپو آنها را بشویید.
2_ با استفاده از یک گوش‌ پا‌ک‌ کن پوست اطراف ابرو را با وازلین یا کرم بپوشانید. اینکار پوست را از آسیب‌ و التهاب ناشی از دکلره محافظت می‌کند ‌بخصوص اگر تازه ابروها را برداشته اید پوست حساس‌تر است و ملتهب می‌شود.
3_  دکلره را آماده کنید و در یک کاسه بلوری بریزید. تهیه  دکلره با توجه به نوع آن متفاوت است. می‌توانید از فروشنده یا آرایشگر مشاوره بخواهید. با برس مخصوص رنگ ابرو یا برس تمیز ریمل مواد را روی ابروها بمالید. اگر می‌خواهید همه موها به خوبی رنگ باز کنند چندین‌ بار با حرکات رفت و برگشتی موها را برس بزنید.
4_ بعد از اینکه ابروها کامل با مواد پوشانده شدند  . اگر می‌خواهید ابروها فقط کمی روشن شوند و رنگ باز کنند حدود پنج دقیقه زمان بگیرید اما اگر می‌خواهید خیلی روشن شوند مواد باید حدود 10 دقیقه روی ابرو بمانند. مدام موها را چک کنید تا آسیب نبینند.
5_  مواد را با پنبه یا دستمال کاغذی مرطوب از روی ابروها تمیز کنید.
6_ صورت را بشویید و روی ابروها را خوب خشک کنید.
7_  ممکن است در رنگ ابروها زردی یا نارنجی  دیده شود که می‌توانید با واریاسیون بنفش این زردی را بگیرید. چند قطره واریاسیون را با اکسیدان مخلوط کنید، استفاده کنید و حدود 10 دقیقه صبر کنید.
8_ ابروها را شسته و  خشک کنید. براحتی می‌توانید تفاوت مرحله قبل را با این مرحله متوجه شوید. در اینجا دیگر ابروها زردی ندارند و رنگی طبیعی  به دست آورده‌اند.
9_ اگر مقداری ابروها را با مداد و سایه مرتب کنید، دیگر ابروهایی عالی خواهید داشت.
 
آیا ابروهای تیره می خواهید ؟
_ با گوش‌ پاک‌ کن دور ابروها را با وازلین یا کرم بپوشانید.
_ رنگ انتخابی را داخل ظرف شیشه‌ای بریزید و حدود سه قطره اکسیدان روی آن بچکانید. مواد را با برس خوب مخلوط کنید و از قسمت ضخیم ابرو خیلی سریع و با توجه تمام بزنید ، طوری که  ابروها با رنگ پوشانده شود.
_ توجه کنید این رنگ خیلی سریع می‌گیرد، معمولا برای رنگ‌های تیره و مشکی یک دقیقه کافی است. با پنبه مرطوب ابروها را تمیز کنید تا جایی که دیگر پنبه رنگ نگیرد.
_ بیشتر از دو تا سه دقیقه رنگ را نگه ندارید برای اینکه شما به‌راحتی می‌توانید دوباره ابروها را تیره کنید ولی روشن کردن رنگ تیره بسیار سخت است.

این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :