این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :


رابطه جنسی بخش مهمی از زندگی است!

رابطه جنسی بخش مهمی از زندگی است!


زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
شاید روابط جنسی بین زوجین ، از نظر زمانی سهم کمی از زندگی مشترک را داشته باشد اما بسیار بسیار موثر است و گاه نجات دهنده روابط بین فردی نیز هست . 
سعی کردیم عواملی که می تواند به شما کمک کند تا روابط جنسی بهتری داشته باشید را اینجا با هم مرور کنیم ! 
 
ترک سیگار !
سیگار می‌تواند موجب کاهش تمایلات جنسی شما شود. سیگار نه تنها شریان‌های قلب بلکه عروق خونی در آلت تناسلی شما را نیز مسدود می‌کند. چرا که جریان خون در دستگاه تناسلی به مدیریت بهتر روابط جنسی کمک می کند . 
 
آیا دارویی مصرف می کنید ؟ چگونه ؟ 
برخی از دارو‌ها می‌توانند روی رابطه جنسی شما تاثیر بگذارد. به لیست دارو‌هایی که مصرف می‌کنید، نگاهی بیاندازید. دارو‌هایی که مربوط به فشار خون، بیماری‌های قلبی، افسردگی و مشکلات معده و روده می‌باشند، می‌توانند تمایلات جنسی را کاهش دهد. قرار نیست مصرف آن‌ها را به هدف بالا بردن تمایلات جنسی تان قطع کنید، بلکه با مشورت با پزشک می‌توانید نوع دارو را تغییر دهید، دوز آن را تغییر داده یا این که زمان مصرف آن را عوض کنید.
 
هیجان ، جرم یا گناه نیست !
مهم نیست که چند سال دارید، شما در هر سنی که هستید، باید به رابطه تان هیجان دهید. در واقع هیچکس جز خود شما نمی‌تواند رابطه تان را زنده نگه دارد. یکی از کار‌هایی که شما می‌توانید برای جذاب‌تر کردن رابطه تان انجام دهید، این است که گاهی به دوران نوجوانی تان باز گردید. به دنبال کار‌های هیجان انگیز باشید. به عنوان مثال زمانی که همسرتان در خانه از کنارتان می‌گذرد، بی هوا او را بغل کنید و ببوسید. سعی کنید که در بیرون از خانه دست او را بگیرید یا این که بیشتر به چشمانش زل بزنید. همین ارتباط‌ ها موجب می‌شود که هم شما و هم همسرتان از نظر فیزیکی بیشتر جذب هم شوید.
 
جوانه گندم و اثرات آن 
یکی دیگر از مواد غذایی مقوی برای بالا بردن تمایلات جنسی، جوانه گندم است. یک قاشق از این ماده را داخل ماست یا سالادتان بریزید و آن را میل کنید. جوانه گندم سرشار از زینک است که به تولید هورمون تستوسترون کمک می‌کند. علاوه بر آن، شما می‌توانید مقدار لازم زینک بدن تان را از گوشت، تخم مرغ یا غذا‌های دریایی تامین کنید.
 
حتی اگر سکوت می کنید !
تحقیقات ثابت کرده که اگر به مدت ۸ دقیقه به چشم‌های طرف مقابل تان زل بزنید، احساس عمیقی میان شما برقرار خواهد شد. البته منظور ما این نیست که بی هیچ دلیلی به چشم‌های همسرتان زل بزنید، بلکه زمانی که با او حرف می‌زنید، به جای نگاه کردن به اطراف، به چشم‌های او نگاه کنید یا زمانی که او در حال صحبت با دیگران است، جوری نگاهش کنید که بداند به داشتن او در زندگی تان افتخار می‌کنید. همین تماس‌های چشمی باعث ایجاد صمیمیت بیشتر میان شما و همسرتان می‌شود و به گفته روانشناسان، حس اعتماد و صداقت شما را به او منتقل می‌کند.
 
بدن و اندام شما مثل صورتتان مهم هستند !
شما باید در هر شرایطی خودتان را در اولویت بگذارید. به عنوان مثال اگر می‌خواهید که دیگران به شما احترام بگذارند، اول از همه شما باید به خودتان احترام بگذارید. این در مورد اندام و تمایلات جنسی نیز صادق است. در واقع اگر رابطه جنسی خوبی می‌خواهید،  باید برای اندام تان اهمیت بیشتری قائل شوید. ورزش کنید، غذا‌های سالم بخورید، فعالیت فیزیکی داشته باشید یا به ماساژ بروید تا حس مثبتی نسبت به اندام تان پیدا کنید. اگر شما جسم خودتان را دوست داشته باشید، مطمئن باشید که برای همسرتان هم جذاب خواهید بود. پس منتظر عملی از جانب همسرتان نباشید، تغییر را ابتدا از خودتان آغاز کنید.
 
گردشگری را از خانه شروع کنید 
اگر فکر می‌کنید که رابطه جنسی شما کیفیت قبلی را ندارد، شاید بد نباشد که این ترفند را امتحان کنید. این بار که می‌خواهید همسرتان را در آغوش بگیرید و او را ببوسید، به جای اتاق خواب، این کار را در آشپزخانه یا پذیرایی انجام دهید. شاید همین تغییر مکان بتواند به رابطه شما تنوع و هیجان بیشتری دهد.
 
رابطه جنسی یک رابطه رمانتیک نیز هست 
رابطه جنسی زمان و مکان خاص خودش را می‌خواهد. شما نمی‌توانید هر زمان و هر لحظه از همسرتان انتظار داشته باشید که با شما رابطه برقرار کند. برای این که زندگی تان را از این روزمرگی دور کنید، گاهی رمانتیک باشید. نامه های کوچک ، هدیه های کوچک و ابراز محبت ها و توجه های کوچک همه مهم هستند . 
 

این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :