این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :


آیا تشک های شما هم زود فرسوده می شوند ؟

آیا تشک های شما هم زود فرسوده می شوند ؟


زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
تشک ها بخش مهمی از اتاق خواب هستند ، نگهداری و شکیل بودن آنها بسیار مهم است . کمی بی توجهی و عدم نگهداری مناسب موجب از بین رفتن و فرسوده شدن تشک ها می شود و هزینه های دوباره ای را تحمیل می کنند . 
در این مطلب نکاتی را در مورد نگهداری تشک را با هم مرور می کنیم : 
 
تشک را بچرخانید:
خودتان را عادت دهید که حداقل هر ماه تشک را از بالا به پایین بچرخانید. با این کار ایجاد شکاف و درز بر اثر وزن بدن را به تأخیر خواهید انداخت.
 
از محافظ تشک استفاده کنید :
اگر روی تشک خود را با پدهای محافظ نپوشانید تشک شما زودتر خراب می شود
اگر روی تشک خود را با پدهای محافظ نپوشانید یعنی آن را در مقابل دشمنانی مانند رطوبت، تکه‌های بسیار ریز پوست، گرد و غبار و چربی بدن بی محافظ گذاشته‌اید. این یکی از رایج‌ترین کارهایی است که تشک شما را خراب می‌کند.
 
بچه ها روی تخت نپرند : 
پریدن یا ایستادن روی تشک تخت، فشاری که روی تشک می آید بسیا زیاد است
چه کودک شما روی تخت بپرد یا خودتان برای دستیابی به یک قفسه یا زدن یک عکس روی دیوار روی تشک  بایستید فشار وارده برای تشک بسیار زیاد است. اگر زیر تخت شما چوبی است این کار اشتباه بزرگتری است زیرا پریدن یا ایستادن روی تشک ممکن است باعث شکستن چوب‌ها شده و شما با تشک روی زمین بیفتید.
 
استفاده از پارچه های مناسب :
رنگ مناسبی را برای تشک انتخاب کنید که باعث تمیزی و زیباتر کردن اتاق شما شوند
این پارچه‌ها اغلب برای تزیین و زیباتر کردن اتاق هستند – اگر رنگ مناسبی را انتخاب کنید. اما علاوه بر این کاربرد این پارچه کمک می‌کند گرد و خاک، موی حیوانات و جرم‌ها زیر تخت جمع نشوند. این‌ها نه تنها  اتاق شما را کثیف می‌کنند بلکه عامل مهم حساسیت‌ها هستند.
 
تشک را تمیز کنید :
تشک شما نیز مانند باقی خانه نیاز به نظافت و رسیدگی منظم دارد
تشک شما نیز مانند باقی خانه نیاز به نظافت و رسیدگی منظم دارد. حداقل دو بار در سال این کار را انجام دهید اما نظافت در هر فصل بهتر است. تمامی رویه‌های تشک را بردارید و اطراف و روی تشک را کاملاً جارو بزنید. به شکاف و درزهای تشک نیز دقت داشته باشید زیرا گرد و خاک اغلب آنجا مخفی می‌شوند. اگر دوست دارید قبل از جارو زدن کمی جوش شیرین روی تشک بریزید  تا به از بین رفتن بوهای بد آن کمک کند.
 
نور خورشید مناسب به آنها بتابد:
مرتباً تشک را در هوای تازه و مقابل نور آفتاب قرار دهید تا بوی آن از بین رفته و گرد و خاک‌ها تمیز شوند
مرتباً تشک را در هوای تازه و مقابل نور آفتاب قرار دهید تا بوی آن از بین رفته و گرد و خاک‌ها تمیز شوند.
 
اجازه ندهید لکه ها خشک شوند تا بعدا بشویید
هر زمان که مایعاتی روی  تشک شما ریخت فوراً رویه‌ی تشک را بردارید و با یک حوله آن را خشک کنید
مایعات و تشک شما در کنار هم قرار نمی‌گیرند. هر زمان که ماده‌ی مرطوبی روی  تشک شما بریزد فوراً رویه‌ی تشک را بردارید و با استفاده از یک حوله تا حد ممکن آن را خشک کنید. در صورت نیاز از پاک‌کننده‌های صنعتی یا جوش‌شیرین برای از بین بردن بو یا لکه استفاده کنید. قبل از کشیدن رویه‌ی تشک بگذارید کمی تشک خشک شود و یا برای سرعت دادن به این کار از سشوار کمک بگیرید.
 
منبع : سایت زن و زندگی www.zanozendegi.ir
 

این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :