این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :


لباسهایی از جنس آینده

لباسهایی از جنس آینده


زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
به نظر می رسد شرط بقاء در دنیای امروزی همگام شدن با پیشرفت تکنولوژی باشد .مد و پوشاک هم از این قاعده مستثنی نیستند ، اگر چه
ما هنوز در دورانی هستیم که در تعاریف سنتی پوشاک و مد محصور مانده ایم اما در آینده نه چندان دور شاهد این خواهیم بود که لباس  تن
شمابه همسرتان بگوید که  در چه مکان وموقعیتی قرار دارید .در چند سال اخیر دانشمندان با کمک طراحان مد و پوشاک موفق  به طراحی انواع زیادی از لباسهای هوشمند شده اند که این نوع لباسهامیتوانند درآینده قابلیتها و مزایای فراوانی  در  زندگی  انسانها داشته باشند .  
 
لباسهایی باقابلیت سازگاری با محیط زیست و فرسوده نشدن و همینطورلباسهایی که  میتوانند  در  علم پزشکی  مانند جمع آوری اطلاعات فیزیولوژیکی بدن و زمینه های ورزشی و نظامی به کار گرفته شوند.
 
1)لباسی که چشمک می زند:
یک شرکت انگلیسی پوشاکی طراحی کرده که بر روی آن صدها چراغ LED به کار رفته است .این چراغ ها که به وسیله USB شارژ می گرددقابلیت اتصال به شبکه های تلفن همراه رادارا میباشد وبه محض دریافت پیام جدیددرشبکه های اجتماعی شروع به  چشمک زدن  می کند.
 
 
2)دروغ سنج پوشیدنی:
در این نوع لباس که توسط یک شرکت هلندی طراحی و ساخته شده دمای بدن توسط سنسورهای به کاررفته شده در بافت پارچه اندازه
گیری می شود که با پردازش اطلاعات داده شده رنگ لباس بسته به نوع حالت فرد تغییر می کند. مثلا چنانچه فردی که این لباس را بر تن دارد عصبانی باشد لباس به رنگ قرمز و اگر آرام باشد به رنگ آبی درخواهد آمد.
 
3)لباس رزم هوشمند:
شرکت  SENSATEX در حال حاضر مشغول کار بر روی لباسهای نظامی می باشد که می توانند در زمانهای کوتاه وحیاتی برای حفظ جان سربازان بسیار حایز اهمیت باشند.این لباسها قادر خواهند  بود  میزان جراحات  وارده بر اثر  اصابت  گلوله و  یا حتی  حملات هسته ای،بیولوژیکی و یا   شیمیایی را از طریق  سنجش خون و عرق سرباز و  همینطور علائم حیاتی را از طریق فرستنده های دیجیتالی خود به پزشکان ارسال نماید.
 
4)شارژر همراه:
فن آوری جدید" نانوالیاف" به کار برده شده در لباس می تواند نقش یک شارژر را داشته باشد. این نانو الیاف ها می توانند انرژی حرکتی حاصل ازحرکات بدن شما را به انرژی الکتریکی تبدیل کنند. دانشگاه برلکی در  حال حاضر  مشغول کار  بر روی  این  نوع الیاف ها  هستندکه می توانند انرژی های حرکتی را به برق تبدیل کنند. این الیاف ها  آنقدر کوچک هستند که هیچ مزاحمتی برای فردی که آن را پوشیده است ایجاد نمی کنند. ازاین به بعد می توانید تلفن همراه خود و یا هر وسیله برقی دیگر را با استفاده از لباس خود شارژ کنید!

این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :