این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :


معجزه داشتن موهایی صاف بدون اتو

معجزه داشتن موهایی صاف بدون اتو


زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
شاید موهای فر یکی از مدلهای دلخواهی است که هر خانمی در طول تجربه های آرایشی خود یکبار آنرا تجربه کرده است ، اما صاف بودن موها بیشتر از هر گزینه ای منتخب خانمها است . 
چراکه آنها نیاز دارند به اینکه مدل های مختلف برای مراسمات را داشته باشند و مشکل از آنجا شروع می شود که بخواهند برای یک مراسم موهای خود را مدل خاصی ببندند . اتوهای مو اگرچه این صافی و لختی را می توانند به عنوان یک ابزار آرایشی ایجاد کنند اما در طولانی مدت موجب موخوره یا ضعیف شدن و آسیب به موها شوند . 
در این مطلب سعی داریم با روش هایی سالم و گیاهی کمک کنیم تا با چند بار استفاده یا استفاده دوره ای از این مواد و روش های موهای خودتان را کم کم به حالت صاف و صد البته تقویت شده برسانید . 
 
آب و سرکه سیب ساده اما موثر :
 
سرکه سیب علاوه بر سم زدایی بدن و کمک به دستگاه گوارش برای صاف کردن موها بدون اتوی مو هم کاربرد دارد. PH سرکه سیب مشابه PH طبیعی موهای شما است و با شوره سر مقابله می کند  موهای شما را سالم، قوی و ابریشمی نگه می دارد.
20 میلی لیتر یا 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب را با 1 لیوان آب رقیق کنید و بعد از شستشوی موها با شامپو روی سرتان بمالید و اجازه دهید خشک شود.
 
ماسک آلوئه ورا و بلغور جو دوسر ، مقوی و موثر 
 
جودوسر یک ترکیب عالی برای تغذیخ، صاف کردن و آبرسانی به موهاست. پروتئین، مواد معدنی و عناصر کمیاب و ویتامین های موجود در جو دوسر دقیقا همان چیزی است که مویتان نیاز دارد. علاوه بر آن آلوئه وورا حاوی بیش از 75 ماده مغذی است که رشد موها را تحریک می کند. ترکیب این دو باعث صاف و ابریشمی شدن موهایتان می شود.
ژل یک برگ آلوئه ورا را درآورده با 30 گرم پودر بلغور جو دوسر مخلوط نمایید و خمیر ایجاد شده را 20 دقیقه روی موها بگذارید و سپس با آب سرد بشویید.
 
 
ظرافت موهایی صاف و ابریشمی با آرد برنج و تخم مرغ
 
تخم مرغ همیشه پایه ماسک مو است و باعث می شد موهایی سالم، قوی و ابریشمی داشته باشید. اضافه کردن آرد برنج به آن از شکنندگی موها پیشگیری کرده و برای صاف کردن مو بسیار موثر است.
1 عدد سفیده تخم مرغ را با 3 قاشق غذاخوری یا 45 گرم آرد برنج مخلو ط کرده و موها را با آن بپوشانید و بعد از 1 ساعت با شامپو موهای خود را بشویید.
بعد از اتمام زمان هر کدام از این ماسک ها موهایتان را مثل توربان به دور حوله بپیچید و با پنس ببندید و اجازه دهید هوا خورده خشک شود و از صافی موهایتان لذت ببرید.
 
یاسمین و روغن زیتون برای نرمی و صافی موهای خشک
 
روغن زیتون ترکیبی عالی برای موهاس شماست و موها را مرطوب و براق می کند و از ریزش مو جلوگیری می کند به علاوه اسانس یاسمین به رشد مو ها کمک می کند و ترکیب این دو ماده باعث می شود موهایی صاف و سالم داشته باشید.
30 میلی لیتر کاندیشنر طبیعی، 30 میلی لیتر روغن زیتون و 5 قطره اسانس یاسمین را مخلوط نمایید و بعد از شتشوی موها با شامپو ازین ماسک روی موهایتان بگذارید و بعد از 20 دقیقه بشویید.
 

این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :