این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :


بدون کانسیلر؟ فقط کرم پودر مصرف نکنیم

بدون کانسیلر؟ فقط کرم پودر مصرف نکنیم


زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
برای آنکه بدانیم کانسیلر چیست ابتدا باید بدانیم به چه چیزی کرم پودر می گویند !
کرم پودر یکی از اصلی ترین و پر طرفدارترین مواد آرایشی است که شاید بدون آن آرایش برای خانم ها چندان حس خوبی  نداشته باشد؛ کرم پودرها برای یکسان کردن رنگ پوست و پوشش دادن ناهمسانی ها و نا هماهنگی های آن استفاده می شود. کرم پودر ها متنوع اند، می توانند مایع، جامد ، موس یا پودر باشند. کرم پودر برای کل صورت استفاده می شود تا رنگ پوست یک دست و هماهنگ شود،
 
انواع کرم پودرها : 
کرم پودر‌ها براساس نوع پوشش تقسیم بندی می‌شوند:
کرم‌های مرطوب کننده رنگی: که علاوه بر خاصیت مرطوب کنندگی مقداری دانه‌های رنگی هم دارند که به پوست رنگ می‌بخشد این کرم برای پوستهای جوان و صاف مناسب است.
فون مایع که رایج‌ترین و محبوب‌ترین شکل کرم پودر است: زیرا استفاده از آن آسان است و پوشش طبیعی به پوست می‌دهد این کرم‌ها معمولاٌ برای پوستهای نرمال و خشک مناسب هستند و افرادی که پوست چرب دارند باید از نوع بدون چربی (Oil Free) آن استفاده کنند..
کرم پودر: این کرم‌ها بسیار مرطوب و غنی هستند مخصوصاً مناسب پوستهای خشک می‌باشند و چون بافت تقریباً سنگین دارند باید شما مطمئن شوید که خوب جذب پوست شده برای این کار از یک اسفنج مرطوب کمک بگیرید.
کرم پودر فشرده یا پنکیک: این کرم قدرت پوشش بیشتری دارد معمولاً به شکل پودر فشرده شده و به دو صورت چرب و خشک موجود است و استفاده آن معمولاً به کمک اسفنج می‌باشد که روی آن در نظر گرفته شده است.
پن استیک: این کرم پودر دارای بافت سنگین می‌باشد و ب برای پوشش معایب پوستی و سرخی زخم سیار مناسب می‌باشد. مقداری از آن را روی محل می‌گذاریم و با یک اسفنج محو می‌کنیم.
 
اما کانسیلر _ Concealer چه هستند ؟ 
کانسیلر _ Concealerها درواقع کرم‌ پودرهای فشرده روشن و کمی رنگی هستند که  آنها را قبل یا بعد از کرم پودر استفاده  می کنند کانسیلر _ Concealerها برای پوشش دادن تیرگی ها، ناهماهنگی ها و رفع ایرادات پوستی عرضه شده اند و بدون غیر طبیعی شدن آرایش، زیبایی صورت را چندین برابر میکند.
اگر خیلی روشن‌تر از کرم‌ پودر باشد به جای پوشانندگی لکه‌های تیره را بیشتر نشان خواهد داد . کانسیلر _ Concealer وظیفه تصحیح کننده دارد و روی کل صورت زده نمی شود.
البته بعضی‌ها می‌گویند بهتر است بعد از کرم‌ پودر  مصرف شود ،  این کانسیلر _ Concealerها به‌ صورت‌های مختلفی وجود دارند؛ یکی به‌صورت Stick یا ماتیکی که استفاده از آن راحت‌تر است، حالت دیگر کرم‌ مانند نیمه ‌جامد و در نهایت کانسیلر _ Concealerهای مایع کانسیلر _ Concealer معمولا باید یک درجه از رنگ کرم‌ پودر استفاده شده روشن‌تر باشد.
 
اما ترتیب مصرف کردن بهتر است به چه شکل باشد ؟ 
1_  ابتدا مرطوب کننده  
2_ کرم پودر برای یکدست شدن سطح پوست 
3_ در نهایت کانسیلر _ Concealer برای هماهنگ شدن و یک دست شدن.
 
 تنوع رنگ کانسیلر _ Concealerها:
کانسیلر _ Concealer زرد: این تن رنگ برای هر پوستی مناسب است. این کانسیلر _ Concealerها لکه‌های تیره را محو می‌کند. اگر می‌خواهید تیرگی اطراف چشم خود را بپوشانید از کانسیلر _ Concealer زرد استفاده کنید.
کانسیلر _ Concealer بنفش: بله کانسیلر _ Concealer بنفش نیز وجود دارد. کسانی که پوست صورتشان مایل به زرد است می‌توانند از این محصول استفاده کنند. لکه‌های کبودی روی صورت کاملاً با این کانسیلر _ Concealer محو خواهد شد.
کانسیلر _ Concealer سبز: این کانسیلر _ Concealer برای خنثی کردن تن قرمز پوست می‌باشد. اگر دارای لکه‌های قرمز مادر زادی هستید یا می‌خواهید جوش‌های خود را بپوشانید این کانسیلر _ Concealer مخصوص شماست.
کانسیلر _ Concealer نارنجی: برای افراد سبزه این کانسیلر _ Concealer بسیار مناسب است. هنگام خرید آن را در اطراف دهان تست کنید.
 
انواع کانسیلر _ Concealerها:
کانسیلر _ Concealer استیکی یا ماتیکی: این کانسیلر _ Concealer مناسب پوست های خشک است. کانسیلر _ Concealer استیکی پوشش دهی عالی دارد و برای نواحی اطراف چشم، بینی و لب ها بسیار مناسب است.
کانسیلر _ Concealer مدادی: این نوع کانسیلر _ Concealer برای پوشش جای جوش های کوچک، لک های نقطه ای و اطراف لب و ابرو بسیار مناسب است.
کانسیلر _ Concealer کرمی یا جامد: برای انواع پوست خشک، معمولی، حساس و مخلوط به کار می‌رود.  باید توجه داشت که از این نوع کانسیلر _ Concealer در غلظت بالا استفاده نشود،
کانسیلر _ Concealer مایع: این کانسیلر _ Concealer برای همه انواع پوست به جز پوست خیلی خشک مناسب است و بهترین کانسیلر _ Concealer برای پوست چرب است. 
 
 
 
 

این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :