این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :بدون کانسیلر؟ فقط کرم پودر مصرف نکنیم


زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
برای آنکه بدانیم کانسیلر چیست ابتدا باید بدانیم به چه چیزی کرم پودر می گویند !
کرم پودر یکی از اصلی ترین و پر طرفدارترین مواد آرایشی است که شاید بدون آن آرایش برای خانم ها چندان حس خوبی  نداشته باشد؛ کرم پودرها برای یکسان کردن رنگ پوست و پوشش دادن ناهمسانی ها و نا هماهنگی های آن استفاده می شود. کرم پودر ها متنوع اند، می توانند مایع، جامد ، موس یا پودر باشند. کرم پودر برای کل صورت استفاده می شود تا رنگ پوست یک دست و هماهنگ شود،
 
انواع کرم پودرها : 
کرم پودر‌ها براساس نوع پوشش تقسیم بندی می‌شوند:
کرم‌های مرطوب کننده رنگی: که علاوه بر خاصیت مرطوب کنندگی مقداری دانه‌های رنگی هم دارند که به پوست رنگ می‌بخشد این کرم برای پوستهای جوان و صاف مناسب است.
فون مایع که رایج‌ترین و محبوب‌ترین شکل کرم پودر است: زیرا استفاده از آن آسان است و پوشش طبیعی به پوست می‌دهد این کرم‌ها معمولاٌ برای پوستهای نرمال و خشک مناسب هستند و افرادی که پوست چرب دارند باید از نوع بدون چربی (Oil Free) آن استفاده کنند..
کرم پودر: این کرم‌ها بسیار مرطوب و غنی هستند مخصوصاً مناسب پوستهای خشک می‌باشند و چون بافت تقریباً سنگین دارند باید شما مطمئن شوید که خوب جذب پوست شده برای این کار از یک اسفنج مرطوب کمک بگیرید.
کرم پودر فشرده یا پنکیک: این کرم قدرت پوشش بیشتری دارد معمولاً به شکل پودر فشرده شده و به دو صورت چرب و خشک موجود است و استفاده آن معمولاً به کمک اسفنج می‌باشد که روی آن در نظر گرفته شده است.
پن استیک: این کرم پودر دارای بافت سنگین می‌باشد و ب برای پوشش معایب پوستی و سرخی زخم سیار مناسب می‌باشد. مقداری از آن را روی محل می‌گذاریم و با یک اسفنج محو می‌کنیم.
 
اما کانسیلر _ Concealer چه هستند ؟ 
کانسیلر _ Concealerها درواقع کرم‌ پودرهای فشرده روشن و کمی رنگی هستند که  آنها را قبل یا بعد از کرم پودر استفاده  می کنند کانسیلر _ Concealerها برای پوشش دادن تیرگی ها، ناهماهنگی ها و رفع ایرادات پوستی عرضه شده اند و بدون غیر طبیعی شدن آرایش، زیبایی صورت را چندین برابر میکند.
اگر خیلی روشن‌تر از کرم‌ پودر باشد به جای پوشانندگی لکه‌های تیره را بیشتر نشان خواهد داد . کانسیلر _ Concealer وظیفه تصحیح کننده دارد و روی کل صورت زده نمی شود.
البته بعضی‌ها می‌گویند بهتر است بعد از کرم‌ پودر  مصرف شود ،  این کانسیلر _ Concealerها به‌ صورت‌های مختلفی وجود دارند؛ یکی به‌صورت Stick یا ماتیکی که استفاده از آن راحت‌تر است، حالت دیگر کرم‌ مانند نیمه ‌جامد و در نهایت کانسیلر _ Concealerهای مایع کانسیلر _ Concealer معمولا باید یک درجه از رنگ کرم‌ پودر استفاده شده روشن‌تر باشد.
 
اما ترتیب مصرف کردن بهتر است به چه شکل باشد ؟ 
1_  ابتدا مرطوب کننده  
2_ کرم پودر برای یکدست شدن سطح پوست 
3_ در نهایت کانسیلر _ Concealer برای هماهنگ شدن و یک دست شدن.
 
 تنوع رنگ کانسیلر _ Concealerها:
کانسیلر _ Concealer زرد: این تن رنگ برای هر پوستی مناسب است. این کانسیلر _ Concealerها لکه‌های تیره را محو می‌کند. اگر می‌خواهید تیرگی اطراف چشم خود را بپوشانید از کانسیلر _ Concealer زرد استفاده کنید.
کانسیلر _ Concealer بنفش: بله کانسیلر _ Concealer بنفش نیز وجود دارد. کسانی که پوست صورتشان مایل به زرد است می‌توانند از این محصول استفاده کنند. لکه‌های کبودی روی صورت کاملاً با این کانسیلر _ Concealer محو خواهد شد.
کانسیلر _ Concealer سبز: این کانسیلر _ Concealer برای خنثی کردن تن قرمز پوست می‌باشد. اگر دارای لکه‌های قرمز مادر زادی هستید یا می‌خواهید جوش‌های خود را بپوشانید این کانسیلر _ Concealer مخصوص شماست.
کانسیلر _ Concealer نارنجی: برای افراد سبزه این کانسیلر _ Concealer بسیار مناسب است. هنگام خرید آن را در اطراف دهان تست کنید.
 
انواع کانسیلر _ Concealerها:
کانسیلر _ Concealer استیکی یا ماتیکی: این کانسیلر _ Concealer مناسب پوست های خشک است. کانسیلر _ Concealer استیکی پوشش دهی عالی دارد و برای نواحی اطراف چشم، بینی و لب ها بسیار مناسب است.
کانسیلر _ Concealer مدادی: این نوع کانسیلر _ Concealer برای پوشش جای جوش های کوچک، لک های نقطه ای و اطراف لب و ابرو بسیار مناسب است.
کانسیلر _ Concealer کرمی یا جامد: برای انواع پوست خشک، معمولی، حساس و مخلوط به کار می‌رود.  باید توجه داشت که از این نوع کانسیلر _ Concealer در غلظت بالا استفاده نشود،
کانسیلر _ Concealer مایع: این کانسیلر _ Concealer برای همه انواع پوست به جز پوست خیلی خشک مناسب است و بهترین کانسیلر _ Concealer برای پوست چرب است. 
 
 
 
 

این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :برای آنکه بدانیم کانسیلر چیست ابتدا باید بدانیم به چه چیزی کرم پودر می گویند ! کرم پودر یکی از اصلی ترین و پر طرفدارترین مواد آرایشی است که شاید بدون آن آرایش برای خانم ه