این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :


برای پاکسازی پوست چکار باید کرد؟

برای پاکسازی پوست چکار باید کرد؟


زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
اینکه پوست تمیز و صاف و شفاف داشته باشیم نیاز دارد که به آن رسیدگی کنیم ، یکی از راههای مراقبت و بستر سازی برای دیگر فعالیتهای مراقبتی انجام پاکسازی پوست است . اما پاکسازی پوست نیازمند آگاهی و فراهم نمودن شرایطی است که در این مطلب تلاش داریم آنها را باهم مرور کنیم . 
 
قبل از هرچیزی  پوست خود را بشناسید . 
همه ما دوست داریم پوستی زیبا و عالی داشته باشیم . در قدم اول باید جنس و نوع پوست خودمان را بشناسیم تا بتوانیم بهتر عمل کنیم . انواع پوست می تواند این موارد باشند : 
پوست خشک، این نوع پوست لایه لایه یا همان پوست پوست است، و کم یا زیاد ، زبر و زمخت است.
پوست چرب، کمی ضخیم تر است ، براق و روغنی است و منافذ بزرگی دارد.
پوست ترکیبی ، به شکل ناحیه ای متفاوت است ، در برخی نقاط (گونه ها)خشک و در بقیه نقاط(پیشانی،بینی و چانه) چرب است.
پوست حساس پس از استفاده کردن لوازم آرایش یا فرآورده های دیگر ممکن است سوزش، سوختگی یا خارش داشته باشد.
پوست معمولی ،یکدست، صاف و در برابر حساسیت مقاوم است و تقریبا از نظر چربی معمولی است . 
 
اما این پوست ها را به چه شکل باید پاکسازی کرد ؟ 
 
پاک کردن پوست های معمولی یا ترکیبی !
از هر صابونی که در حمام یا روشویی است برای شستن صورتتان استفاده نکنید. از شوینده یا صابونی ملایم استفده کنید و صورتتان را بشویید، صورت خود را به شدت نمالید. ملزم نیستید محصولات تجملی و گران قیمت بخرید. فقط نیاز دارید محصولی را که برای شما مناسب است پیدا کنید. با آب گرم شستشو دهید و به آرامی خشک کنید. اگر درپوسستان احساس خشکی یا چربی می کنید، شوینده را تغییر دهید و تست کنید . 
 
 پاک کردن پوست های  خشک و کم چرب !
اگر پوست خشکی دارید، از شوینده ای ملایم که الکل یا عطر ندارد استفاده کنید. این عناصر قادرند پوستتان را بیشتر خشک کنند. هیچگاه از آب داغ استفاده نکنید زیرا سریع تر چربی طبیعی پوست شما را از بین می برد. صورتتان را به آرامی بشویید، سپس با مقدار زیادی آب گرم هم شستشو دهید. هفته ای یک بار پوست را از سلول های زائد پوستی پاکسازی کنید. باعث می شود پوستتان صاف تر و یکدست جلوه کند.
 
پاک کردن پوست چرب و روغنی
اگر پوست چرب است، از پاک کننده ای فاقد چربی برای شستن صورتتان استفاده کنید. با مقدار زیادی آب گرم صورتتان را بشویید. شاید بخواهید پس از شستن صورتتان از یک تونر یا محصولاتی که به بستن منافذ پوست کمک می کنند ، استفاده کنید، اما مراقب باشید زیرا ممکن است پوستتان را دچار حساسیت کنند. این محصولات قادرند چربی اضافی را از بین ببرند و باعث شوند پوستتان کم تر برق بزند و تمیزتر باشد .
 
 پاک کردن پوست حساس و ظریف
اگر پوست حساس است، حتما صورتتان را آهسته بشویید ، آن را نمالید.  از محصولاتی که الکل، صابون، اسید یا عطر دارند استفاده نکنید. آن را با شوینده ای ملایم و آب گرم فراوان بشویید. پاکسازی ممکن است پوست حساس را به سوزش آورد. سعی کنید در عوض، به دنبال مارک هایی با عناصر ملایم مانند آلوئه ورا،بابونه، چای سبز، پلی فنول و جو. هرچه عناصر موجود در یک شوینده کم تر باشد پوست شما حساسیت کمتری نشان می دهد و به قولی آرامتر است . 
 

این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :